Mitä tapahtuu jos jo ensimmäiset kutsut tuhoutuu siihen että ketään ei sittenkään kiinnosta? Onko tuleva harrasteura tuhoon tuomittu? Joutuuko itse korvaamaan jo etukäteen hommatun aloituspaketin?
Vai saako sen palauttaa?
Vai saako sen palauttaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
... nyt tolleen ajattelet. Ne kutsut mihinkään oo tuhoutunu. Pikkasen ehkä vaan kutsusi meni perseelleen (lue; vituilleen). Olisit ylälinjasi kehoituksen mukaan ostanu sinne esittelyyn niitä ylihintaisia kynttilöitä (nehän ei edes sytytä tulipaloja, tai niin ainakin ylälinja sanoo) savuttamaan parin sadan euron edestä, niin ehkä olis sitten syttyny myös se ostajajoukko, vaikkei kynttilät palaiskaan. Ainskaan puhtaalla liekillä.
Et vaan osannu... nyyh...nyyh.
Ja mitaan ette voi...
kutsut!!! Pidä vähintään 10:t tai mielummin 20:t kutsut. Siitä se lähtee......
Ensimmäiset kutsut oikein järjestettynä tuskin tuhoutuvat(jos olet ensimmäistä kertaa vm:n parissa). Kutsut tietetenkin tuttavat, sukulaiset ja ehkä samassa taloyhtiössä asuvat. Jokainen luultavasti ostaa jonkin härpäkkeen.
Toisille ja kolmansille saattaa olla vaikeampi saada tulijoita. Saattaa olla myös että sinulle suunnatut kutsut illanviettoihin myös jatkossa vähenevät ;)
Eikö sponsorisi (tai yksikönpäällikkö) auta sinua suunnittelemaan ensimmäisiä kutsujasi? Näin sen ainakin pitäisi mennä, minulle PartyLiten plussia on aina ollut se, että apu on lähellä. Aloituspakkaus kuittautuu aloitusesittelyn myynnillä - jos se ei täyty 1. esittelyssä, niin sitten seuraavassa.