Rapumies-Neitsyt nainen, mahdoton yhtälö?

???

Onko mahdoton yhtälö? kumpikin mielestään oikeassa jne..ihan mielenkiinnosta rapumiehet ja neitsyt naiset! minkalaisia kokemusia?

9

5304

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vanhemmat---

      ovat olleet yli 60 vuotta naimisissa ja hyvimpä noilla on näyttänyt kulkevan.

    • Moo

      Siinäpä se itsella 4v takana samoilla merkeillä ja nyt tuntuu että tämä alkaa riittää. Vaikka itse joustaisin joissain asioissa niin hän ei kyllä millään ja siitä sitten syntyy hirmuinen riita. Harkitse tarkkaan ja tutustu hyvin ennen kuin muutatte yhteen.

    • sattuuhansitä

      Rapumiehen ailahteleva mielenlaatu oli loppujen lopuksi liikaa. Tasaisena kautenaan todella kultainen, mutta myrsky puhkesi usein täysin varoittamatta ja siinähän ihmettelin.

    • on mennyt

      Nyt on eletty 22 onnellista vuotta yhdessä.
      Tietysti suhteeseen pitää panostaa ja sitä pitää vaalia, olipa merkki mikä tahansa.
      Vaikeuksia tulee taatusti kaikissa parisuhteissa, niistä pitää vaan päästä yli jollain keinoin.

      Mun kartalla näyttäisi siltä, että tämä kumppani on ollut minulla jo edellisessä elämässä, joten eiköhan olla jo yhteen kasvettu aika lailla, ja siltä tosiaa tuntuukin : )

      Onnea ja iloa suhteeseenne!

    • aika näyttää

      Lopulta kaikki yhdistelmät neitsytmiehen kanssa on tuomittu epäonnistumaan! Paitsi, jos suvaitset pettämistä!

    • Ravutar

      Itse olen Rapu-Nainen ja miesystäväni on Neitsyt-Mies. Välistä on aika tulta ja tappuraa mutta hyvin on tähän asti mennyt ja täysin en vaan osaa vieläkään luottaa mitä hän sanoo,mutta pieni epäilevä puoli minussa on aina elänyt. Hän on vaan TODELLA ehdoton luonne ja tarkka joistain asioista. Mutta eiköhän teilläkin tule juttu luistamaan ja seksin saralla ainakin Neitsyt mies ottaa täysin huomioon minut..

    • !!!

      Mulla ollut kaksi suhdetta Rapumieheen ja nyt tuntuu että riittää!! Minusta kumpikin oli "mamman poikia"....kauheen herkkiä, liiankin.... Eivät osaaneet tehdä päätöksiä vaan aina myötälivät mun tahtoa vaikka olisin halunut miehistä päättäväisyyttä. Suuttuivat helposti ja sitt olikin taas suhde katkolla!! Lähtivät pienenkin erimielisyyden tultua lätkimään ja eroamassa. Kuitenkin heti jälkeen soittelivat ja pyysivät anteeksi.Sellaista soutamista edest taksin. Olin molempien kans etäsuhteessa ja olen tyytyväinen etten kerennyt pitemmälle mennä. Toisaalta....sitt ku asiat oli hyvin sain huomiota ja hellyyttä aivan mahdottomasti. Se rapumiehissä on hyvää et hellyyttä he oaavat osoittaa ja seksikin onnistui hyvin niin kauaan kun ei ole mitään "hampaankolossa". Todella "jojottaja tyyppejä"

    • Lovemeloveyou

      Ihan pakko vastata tähän kyssäriin kyllä.Olen Neitsytnainen ja rakastuin aikoinaan silmittömästi Rapumieheen.Kaikki alkoi Ravun yllätyssuudelmasta.Ah!Ollaan vieläkin yhdessä mutta paljon varmasti minun ansioistani.Rapu ei paljon panosta eikä välitä vaikka sihde olisi jo kaatunut parikin kertaa.Tuntuu, ettei hän vaan kertakaikkiaan välitä onnistuuko suhde vai ei.Kuitenkin sitten kun hän näyttää välittävän niin se on kuin romanttisimmasta elokuvasta.Mahtava hetki olla Ravun rakastamana.Juuri sitä tunnetta Neitsytnainen kaipaakin.Neitsythän onkin rakkauden planeetan alkuasukas ja Rapu taas paras naisasiamies.Neitsyt kärsii muttei liikaa.

    • jessikaaaaa

      Neitsyt😍Rapu 😂😂😂

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      81
      1233
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      824
    3. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      72
      719
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      240
      717
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      591
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      575
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      77
      560
    8. 37
      512
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      24
      505
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      26
      482
    Aihe