Suututtaa tämä vuosi vuodelta aikaisemmin alkava jouluhössötys. Nyt on vasta helmikuu ja pitäisi muka alkaa joulua valmistelemaan. Eikö kauniit joulu laulut kuulu adventtiaikaan eikä joka kaupan ämyreihin kuukausitolkulla ennen joulua. Ihan itkettää.
Jouluhössötys aikaistuu
5
663
Vastaukset
- James Bond
Aika monelle, varsinkin naisihmiselle, joulu on vain tekosyy sille jokavuotiselle hirvittävälle hössötykselle jolla yritetään epätoivoisesti hankkia sitä sankarin sädekehää.
- vain
yritetä, vaan myös hankitaan...Hauskaa kesän jatkoa näin joulua odotellessa!
- Mr Hankey
Mitä se James Bond siellä selittää Joulusta. Hän on salainen agentti, eikä mikään jouluihminen. Minä tulen Jouluisin vessanpöntöstä. Eli minä olen jouluhenkilö.
- Kerttukyllikki
Samaa mieltä, nyt on syyskuu eikä tarvita mitään jouluhössöitystä.
- Koirantaluittaja
Jouluhössötyksestä valittaminen alkaa vuosi
vuodelta aikaisemmin. En ole itse havainnut
mitään jouluun liittyvää, häiritsevää seikkaa,
vaikka on marras-kuun loppu. Turhaa
marmaitusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849