Myytte maatanne venäläisille. Kunnallisoikeuden suoma kunnallinen vaikutusvalta ei katso kansalaisuutta joten heidän vvaikutusvalta kasvaa. Venäläiset ostavat teidän pyhiä sukutiloja pilkka hintaan- OLivatko uhrauksemme turhia. HÄVETKÄÄ KARJALANKANSA- OLISITTE JÄÄNY VAAN SINNE RAJAN TOISELLE PUOLELLE: MEKIN JOUDUIMME ANTAMAAN OSAN TILASTAMME EVAKOILLE: NYT MYYTTE MAATAMME VENÄLÄISILLE
HÄVETKÄÄ KARJALAISET
Lapualaanen
121336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eiköhän kuitenkin meidän kaikkien maa ole myyty jo ihan eu:lle mikä helvetin itsenäisyyskään enää voimissaan ei ole enää edes omaa rahaa jos jotai yritetään itsenäisesti päättää niin herrankekkulat brysselissä jonkun artiklan heittää millä se kumotaan että älä sinä himo eu:n kannattaja sano mitään maitten myymisestä
Mehän ollaan oltu Euta vastaan. VAi että siel idässä ollaan sitä mieltä itsenäisuudestämme. HÄPEÄLLISTÄ. ei ihme että siel menee niin helvetin huonosti jos on tuollainen asenne.
Aispasperrskeles!En tienny että meillä menee huonosti.
Vitun kiva kun kerroit!
Täytyypä mennä ja hakea kellarista säkki, pukeutuu siihen ja sitten vaan tuhkaa tukkaan.
Kauheeta kun menee huonosti....
Kova on ollut koti-ikävä rajan taakse vuosikaudet ja nyt myytte omia tilojanne venäläisille. Ristiriita
Kuules nyt papualainen!
Suurin osa P-K:n väestöstä on muita kuin evakoita ja näin sekin koti-ikävä taitaa olla enemmän sinun kuin meidän ongelma.
Ne evakothan ovat siellä PÖHÖjammaalla - vai miten olisi muuten mahdollista se että te jouduitte antamaan takaniittyjänne evakoille.
... ja edelleenkin nämä maat täällä ovat meidän, joten me myymme sille jolla on rahaa.
Sulla sitä EI OLE!
Rahat menöö verojen muaros köyhille karjalaasille ja muille jotka eivät osaa pitää itsestänsä eikä asioostansa hualta. Venäjällä rahat eivät mene köyhille vaan niille jotka ovat ehtineet apajille ensimmäisenä-kun valtio pistettihi lihooksi. Millähän tavalla venäläiset aikovat käyttää vahvaa suomen perustuslain mahdollistamaa omistusoikeutta hyväksensä. Se tässä mielenkiintoosta onki. Tulooko suomen karjalasta 20vuaren päästä uusi venäläisten miehittämä "autonominen" kunta kuten ahvenanmaasta.
Surkeat provokaatiosi menevät jopa läpi.
Pelasta tyhjä elämäsi ja mene töihin, sopiva työ sinulle olisi keinovaginana hevossiittolassa!
niistä hatelikoista, jopa ylihintaakin. Ootteko dementoituneita kun jo taas huudatte kuin velallisille.
valtiolta maiden luovuttamisesta evakoille.
korvaukset rajan taakse jääneistä maistaan.
Pirhän nyt lapualaanen vähän pienempää suuta, sillä pilaat meirän muiren Etelä-Pohjalaasten hyvän maineen noilla paskapuheillasi ja jätä ne IKL:n puheet johonkin muuhun tilaisuutehen.
Äläkä liioin pirä liikaa muutenkaan sellaasia puheita jotka luovat eripuraisuutta Suomen kansan sisäisihin asioihin, sillä soranaikaiset asiat on puitu loppuhun ja niitten uus-ihannointi on vaarallista sairautta.
TERVEHDYS TEILLE KARJALAISKANSA JA LIPPU KORKEALLE, SILLÄ EI YKSI LAPUALAANEN SAA PILATA KOKO ETELÄ-POHJANMAAN MIESTEN MAINETTA!
Sillä meistä Etälä-Pohjanmaan miehistä on 99% rehellisiä ja muita solvaamattomia.
Terv: Vaari Kuurtaneelta.
Kokonaisessa yhdessä promillessa kaupoista ostajana on venäläinen.
Vouhkaaminen venäläisten maakaupoista on kupla hulluille ja herkkäuskoisille.