Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

katsokaa uudistetut kylpylän kotisivut

Siellä lukee selvällä suomen kielellä naturisti-alue.
103086
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

minkähän kylpylän kotisivuja mahdoit tarkoittaa?

Jos kyseessä Katinkulta, niin silloin sinua vaivaa lukutaidottomuus.

Äänestä
  • Katinkullas "roomalainen kylpylä eevoille ja aatameille".

    Äänestä

Nyt ei tarvitse naturistien todistella, pyyhepervoille mitään kun kylpylä selkensi kotisivujaan.

Äänestä

..sivun alaosassa että "Näytä kaikki" :-)

Äänestä

"Kyttääminen kielletty edesvastuun uhalla"

Alla lukee vähän pienemmällä takstillä: "Annamme kyttäämiseen syyllistyneelle pysyvän porttikiellon kylpyläämme. Selityksiä emme kuuntele, päätöksestämme ei voi valittaa."

Äänestä

Kävin katin kullassa. Olin yön sedun ja voin kertoa, seuraavaa. Parina eri päivänä käytyäni saunaosastolla. Siellä EI ollut mitään ihmeellisiä kylttejä, eikä rajoituksia. JA siellä oli kylpijöitä, nuoria,vanhoja että miehiä ja naisia. Osa uskalsi olla alasti, osalla oli pyyhe, etenkin nuoremmilla. Kukaan ei kytännyt, alasti olijoita kuin ei myöskään pyyhkeessä asialliseti olleita. Johto päätös: Teidän keskustelunne eivät pohjaudu, tosi tietoon vaan fiktioon. Menkää itseenne aikuiset ja herätkää.
Eikö tämä ala käydä jo aika lapselliseksi, kun totuus on kuitenkin jossain muualla.

Äänestä
  • Mutta kaikille se ei vain ole tullut selväksi. Kun eivät ole käyneet mainituissa kylpylöissä.

    Äänestä

  • OINAS KOIRAS kirjoitti:

    Mutta kaikille se ei vain ole tullut selväksi. Kun eivät ole käyneet mainituissa kylpylöissä.

    puuttuisi näihin kylpylä keskusteluihin kun sinun sauna käynnit rajoittuu vogyeen ja yrjönkadun halliin ja syynkin jokainen tietää vaikkei sillä niin väliä mikä on seksuaallinen suuntautumisesi mutta oikeesti kun ett tiedä nakumestoista etkä naturismista mitään niin anna olla

    Äänestä

  • espoo peräkammari kirjoitti:

    puuttuisi näihin kylpylä keskusteluihin kun sinun sauna käynnit rajoittuu vogyeen ja yrjönkadun halliin ja syynkin jokainen tietää vaikkei sillä niin väliä mikä on seksuaallinen suuntautumisesi mutta oikeesti kun ett tiedä nakumestoista etkä naturismista mitään niin anna olla

    Sinä et ymmärrä naturismista mitään, etkä ole mikään naturisti. Olet pelkkä nettihäirikkö, joka epätoivoisesti yrittää puolustella perverssiä kyttäystä.

    Myöskään saunomisesta sinä et ymmärrä yhtään mitään.

    Ps. mikähän mahtaa olla oma seksuaalinen suuntautumisesi. Epäilen että olet voyeuristi.

    Äänestä

  • ettei kukaan kytänny, sillonhan sun on pitäny kytätä kaikkia että kyttääkö ne, ethän muuten voi sitä tietää??siis olet kyttääjä numero yksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asioista perillä oleva kirjoitti:

Siellä lukee selvällä suomen kielellä naturisti-alue.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu