Jussi

eppäili eilen

saaneensa seleville Sympioosin henkilöllisyyven. Mikä se oli,ku meni poistoihin liian nopiaa?

3

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • henkilöllisyytensä

      selvillä.
      Minulle itselleni asia valkeni viime kesänä, ikäänkuin vahingossa, mutta pidän sen visusti omana tietonani.
      Harmi vaan, että hän ei täällä enää pahemmin viihdy, tosin en kyllä minäkään.

      Terkut Symppikselle ja hauskaa kevättä.

    • Kiinnostaa muita noin mahdottomasti, jonkin toisen ihmisen henkilöllisyys? Eikös tuo ole päivänselvää, että pienellä paikkakunnalla aina joku tunnistaa jonkun kirjoittajan. Mutta sen nimen julkituonti yleisesti palstalle, kertoo jo tuojasta paljon.

      Eiköhän tällä palstalla ole jo tuota ajojahtia suoritettu riittävästi? Jotenkin tuntuu siltä, ettei täällä ole pääasiana muutakuin penkoa huonoja asioita esille kanssa ihmisistä. Eikö niitä asioita voi sanoa silmätysten tavatessa tai soittaa, eikä ruotia niitä täällä palstalla?

      Mielestäni monipuoliset kirjoittajat olisivat palstan suola, mutta eihän se taida olla täällä mahdollista. Kyllä Symppis on kirjoittajana ollut yksi palstan rikkaus, joten eiköhän tälläiset ajojahdit ole syytä jo lopettaa.

      Hyvää Kevään odotusta vain kaikille palstalaisille! Muistakaa, että joka kirjoituksen takana on joku kanssakulkija, olipa se rekattu tai ei.

      • samasta suunnasta kotoisin kuin sinäkin tämä Symppis.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5821
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4555
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4332
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4101
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3700
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      59
      3219
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2413
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      34
      2305
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2059
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      8
      1134
    Aihe