Ongelmani on seuraavanlainen.kiintolevy on 40g ja sillä on me,2000 ja linux loppu 11g on tyhjää.no ajattelin antaa tämän tyhjän tilan 2000 ja kun menen levynhallintaa ja aloitan osion luomisen kaikki menee hyvin siihen asti kun 2000 ilmoittaa että pitäis muokata boot.ini tiedostoa.vit... MITÄ SINNE PITÄÄ MUUTTAA
lisää tilaa 2000
zero@
2123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eihän tuo ole mahdollista, kyllä sitä tyhjää tilaa pitäisi olla paljon enemmän. Ei minun sinne boot.ini:n ole ainakaan tarvinnut puuttua.
Täysin vastaavassa tilanteessa (Me, W2k, Linux koneella)olen osioinut koneen 60 gigaselle levylle uuden osion lisää tyhjälle tilalle. Tosin tein sen Partition Magicilla, eikä tullut mitään virheilmoituksia tai kehotuksia muuttaa boot.iniä. Mitä, jos kokeilisit Partition Magicia sen W2k:n asemesta?