Olisiko Timo

7207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nais sarjaa.
Puhuu paljon, ei osaa saada aikaiseksi mitään.

Puheliiammat vain kertyneet enimmäkseen mäelle.

Ja mikä merkille pantavaa Timossa kuin tennilässäkin, molemmat jauhavat muitten tekemisillä.

Olispa kiva nähdä, kun Timo olisi pääministeri ja Tennilä jokin muu ministeri. Mitä tekisivät. Ketä sitten moittisivat.
Menisi jalat alta aika pian.
Kuin Halonen tai Hassi, ilman muiden vetoa, eivät noin tienaisi. Mutta menevät joukon jatkona.

Äänestä
  • Jos leimaat tyhjän höpöttäjäksi, Niin kerroppa sitten esimerkkinä vaikkapa Matti Vanhasen Tärkeät Teot.
    Muutakin kuin että Matti syö Perunat mieluiten uuniperuna muodossa ilman sipulia.

    Äänestä

  • old_profile_44506 kirjoitti:

    Jos leimaat tyhjän höpöttäjäksi, Niin kerroppa sitten esimerkkinä vaikkapa Matti Vanhasen Tärkeät Teot.
    Muutakin kuin että Matti syö Perunat mieluiten uuniperuna muodossa ilman sipulia.

    Noin juuri, noin se menee.

    Itse ei osata mitään. Arvostellaan vain noin.

    Ketä sitten Timo arvostelisi jos olisi ministeri.

    huom! jos olisi !

    Näytit hyvän esimerkin. Noin timo toimii.

    Äänestä

Soinin ainoa "vika" on väärä puolue.Jos hän olisi vaikkapa kepulainen tai demari olisi hän ollut ministerinä jo vuosia.Nyt hänen sanomisiaan pidetään julkisesti populistisina,mutta sisimmissään ihmiset arvostavat hänen suoraselkäisyyttään ja suorapuheisuuttaan.Nykyään kun pitää olla humaani tai ainakin näyttää siltä,eikä ole trendikästä puhua asioista niiden oikeilla nimillä.

Äänestä
  • tai demari niin suu pantaisiin tukkoon
    heh
    aika tyhmiä puhut

    Äänestä

varmasti pärjäisi Suomen johdossa ja sen hänelle soisin nykyisistä politiikoista.

Mutta minusta Suomen ei pitäisi pullikoida Venäjälle.
Vaikka nykymeno tuntuu kuin sitä yritettäisiin väkisin ärsyttää, jospa täällä kaivataan omaa Afganistania kansan rintaman yhtenäistämiseksi.
Mutta en tarkoita sitä kuitenkaan että nöyristellä pitäisi ja kaikki hyväksyä.

Jos niin hyvä tuuri käy että EU:sta eroon päästään niin silloin tarvitaan kauppasuhteita jotka eivät kuulu EU:n piiriin(Venäjä, Kiina, Yhdysvallat, Intia ja yms.).

Äänestä
  • Timo Soini presidentiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Soinista kirjoitti:

tähän
mehän tarvitsisimme nyt miehen jolla on selkärankaa

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000352&posting=22000000033135654

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu