hei.
mitä 6-vuotta täyttävälle kummipojalle lahjaksi? olisiko kellään vinkkejä?
mitä
4
435
Vastaukset
- 1973
Seitkytluvulla syntyneenä mieleeni tuli heti Mato Matalan puuhakirja. Siitä on ilmestynyt viime syksynä uusi painos ja kirjoja myydään ainakin prismoissa kohtuuhinnalla. Sain itse kyseisen kirjan lapsena ja se oli aivan huikean hieno! En sitten tiedä tekeekö kirja tämän päivän lapsiin yhtä suurta vaikutusta mutta se antaisi mahdollisuuden kiireettömään yhdessä tekemiseen.
- bcjr
Joku rooliasu esim. spiderman tai zorro, hotwheels autoja tai auto rata paketti,monster auto,joku lego city sarjaan kuuluva auto, Puuha-Pete DVD. Nuo ainakin meillä kovassa huudossa =)
- jossa lapsi pääosassa
Minun 7-vuotias poika sai sellaisen kummiltaan synttärilahjaksi ja oli ihan onnessaan.
Kirjoja voi tilata lastensatu.fi sivustolta. Niissä mainitaan lapsen nimi, ikä, kotipaikka ja 2-3 ystävää/sukulaista. Kansilehdillä on lahjoittajan nimi ja omistuskirjoitus.- mainostaa!
tätä samaa paskakirjaa mainostettiin jo muuallakin. lapset eivät ole tyhmiä, ellei heistä sellaisia tällaisilla kirjoilla tee. 6-vuotias on jo niin iso, että oikeat kirjat ovat huomattavasti fiksumpia lahjoja. esim road dahlin lastenkirjat, tatu ja patu, viiru ja pesonen, astrid lindgren...onhan noita kunnon kirjoja, moneen makuun!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse664454Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1043727Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083341Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211906Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681893Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871139- 89903
- 49851
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.109845Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23774