Jousimies N ja kaksonen M

Jousimies

En tiedä onko aiheesta jo keskustelua mutta voisiko joku kertoa miten hyvin tai huonosti jousimies nainen ja kaksonen mies sopivat yhteen? millaiset ovat mahdollisuudet ym.

Kiitos jo etukäteen.

7

2173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SuviKesä

      HEI!
      Minulla on ihan samallainen tilanne, kuin sinulla. Olen rakastunut kaksoseen ja meillä menee hyvin :) Kaksonen voi välillä tehdä tyhmyyksiä ja voi olla osittain lapsellinen, mutta jousimiehen maltillisuus auttaa asiaa. Jousimiehillä on osittain lyhyt pinna, mutta kuten kaksonen, jousimies ei ole ppitkä vihainen.

      Toivottavasti tämä auttoi :)

    • Nimetön

      Hei! Minulla on todellakin omakohtainen kokemus siitä miten he sopivat toisilleen. Jousimies on vapautta rakastava ja erittäin sosiaalinen luonne. Kaksosmies taas haluaa vangita jousinaisen ja alistaa hänet vain itselleen ja omaan käyttöön. Jousimiesnaisella ei saa olla ystäviä, lapsia tai sukulaisia ympärillään. Kaksosmies on ujo, arka ja yleensä huono itsetunto, jota taas jousimiesnaiselta löytyy. mutta jousmiesnainen on taas kiltti luonteinen ja yrittää kaikin tavoin miellyttää kaksosmiestä, mikä ei loppupelissä kuitenkaan onnistu eikä riitä. Ero on väistämätön!!!

    • marmps

      Meille ei exän kanssa hyvin käynyt.. En voinut käsittää, mitä kaksosen päässä mahtoi tapahtua aina muutamassa sekunnissa!! Juuri äsken maailman kultaisin ja ihanin tyyppi muuttuu pahimmaksi vihamieheksesi ilman mitään näkyvää syytä!! Ja vaikka sanoi tykkäävänsä, kukaan ei koskaan onnistunut loukkaamaan niin onnistuneesti kuin hän. Kääntöpuoli todellakin oli se mielettömän ihana, rakas, mahtava tyyppi, jota olisin voinut rakastaa ikuisesti.. Huomioonottava, kohtelias ja empaattinen mies, kaikki se mistä olin aina haaveillut.. Mutta kääntöpuoli olikin sitten vastaavasti ihan yhtä kammottava kuin em piirteet mahtavia. Oma herkkyyteni ei kestänyt sitä kääntöpuolta.. Onnea teille yritykseen !!!

    • sivusta jotunut katsomaan

      aivan mahdoton tahtojen taistelupari.
      Jousimiesnainen saa päivittäin kiukunpuuskia
      käsittämättömiä :)raivokohtauksia:(.
      Heillä on keskinäisiä valtataisteluja, jatkuvasti
      kaksosmiehensä kanssa.
      Kaksosmies saa samanlaisia pirunpuuskia, ei kyllä sopiva pari missään muodossa.

      • JNainen

        ja sehän on puusta temmattu koko juttu,jousinainen ei rähjää ja huuda sekä EI nakkele astioita raivossaan,koska hän ei raivoa!!!!


    • jousiakka

      Alkuun kaikki tuntui menevän hyvin, mutta kun se arki koitti ja samaa taloutta alettiin elää, niin johan alkoi tulla esiin niitä karikkojakin.

      Kaksonen on verbaalisesti lahjakas ja hyvä seuraihminen. Hänen kanssaan ei ole tylsää olla viihteellä. Huumoria löytyy ja sitä huomioimistakin ainakin alussa. No, ajan myötä huomaa miten itsekäs ja itseään täynnä oleva tuo tyyppi osaa myös olla. Jos et ole joka asiassa samaa mieltä, niin ei taatusti kunnioita mielipidettäsi vaan toimii ainoastaan oman näkemyksensä mukaan. Tuo nyt ex sanoi seurustelumme alkuvaiheissa, että tarvitsee rinnalleen vahvan naisen, mutta tulin siihen tulokseen että hänen kanssaan pärjää ainostaan henkilö joka palvoo häntä ja myötäilee hänen periaatteittensa mukaan.

      Tämä nyt oli vaan minun kokemukseni ja varmaan moni kaksonen ajattelee piruja ruotsiksi ja miettii että olen katkera.... Ero ei ollut pelkästään horoskoopista kiinni, vaan kuvioissa oli myös alkoholi yms. Eli kaikki asiat alkoivat kärjistyä ja lumipallo sen kuin kasvoi.

    • jou``

      Jouskari ja kaksonen ovat tähtitaivaan vastakkaiset merkit. Vastakkaisten merkkien sanotaan yleensä tulevan hyvin toimeen, heidän on helppo ymmärtää toisiaan ja suhteen olevan pitkäikäinen. oltaisiin varmasti yhdessä kaksosmieheni kanssa ellei asuttaisi eri maissa, kummallakaan ei mahdollisuutta muuttaalasten etc syistä toiseen maahan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      212
      6748
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      303
      4683
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      143
      3616
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      115
      3434
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      67
      3405
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2876
    7. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      260
      2648
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      83
      2449
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2366
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      101
      1941
    Aihe