KISSANMINTTU

jebajebajee

Tietääkö kukaan miten pystyis valmistamaan kissanminttua alkoholittomana,onko täysin mahdotonta? oon täysin hullaantunu kyseiseen likööriin ja nyt kun oon raskaana niin en pysty sitä juomaan,joten jostain ois pakko saada vastaavaa
alkoholittomana..:)

6

2213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuule osta

      pirkan minttu-suklaa karkkeja,ja sulata ne kaakaon sekaan..ja kai sit jäähdytä..tai lantraa sen verra alkuper.maidolla et prossat katoaa..

      • Frezzamenthe

        Frezzan chocomint juoma. Huomasin juodessa et maistuu ihan kissanmintulta, ja sen jälkeen alkoi tekeen mieli kissanminttua. Piparminttukarkit tai jonkin sorttinen aromi Playn kaakaojuomaan sekoitettuna.


    • Kissanminttua saa eläinkaupasta, mutta ei siitä suuria säväreitä saa. Aitokissanminttu sitä vastoin aiheuttaa hallusinogeenisia tuntemuksia, mutta niitähän et ollut hakemassa, vai?

      Taitaa tuo minttukaakao olla raskaana olevalle paras vaihtoehto.

    • Jabada

      Sikavanha alotus, mutta törkeen hyvin toimi itellä raskausaikana kissanminttukaakaon tilalla ihan perus maitokaakao, johon sekaan pari After Eight -konvehtia. Sulaa nopsaan ja on hyvää! Melkein yhtä hyvää ku tuo holillinen.

    • alkoholittomia lisää

      Lisää alkoholittomia alkoholipitoisten cocktailien reseptejä! Minulle saisi olla alkoholiton absintti.

      • Taidan ottaa yhden

        Alkoholiton votka on hyvä drinkki. Helppo tehdäkin!

        Alkoholiton Kossukaan ei ole vaikea laatia. Sokeria 3 grammaa vesilitraa kohden niin a vot!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      118
      6864
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      47
      4552
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      72
      3702
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2754
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      28
      2441
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1906
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      200
      1428
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1234
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      37
      1032
    10. Pahastuisitko

      Jos tietäisit, että katselen lähes päivittäin kuviasi? Miehelle
      Ikävä
      88
      888
    Aihe