KISSANMINTTU

jebajebajee

Tietääkö kukaan miten pystyis valmistamaan kissanminttua alkoholittomana,onko täysin mahdotonta? oon täysin hullaantunu kyseiseen likööriin ja nyt kun oon raskaana niin en pysty sitä juomaan,joten jostain ois pakko saada vastaavaa
alkoholittomana..:)

6

2289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuule osta

      pirkan minttu-suklaa karkkeja,ja sulata ne kaakaon sekaan..ja kai sit jäähdytä..tai lantraa sen verra alkuper.maidolla et prossat katoaa..

      • Frezzamenthe

        Frezzan chocomint juoma. Huomasin juodessa et maistuu ihan kissanmintulta, ja sen jälkeen alkoi tekeen mieli kissanminttua. Piparminttukarkit tai jonkin sorttinen aromi Playn kaakaojuomaan sekoitettuna.


    • Kissanminttua saa eläinkaupasta, mutta ei siitä suuria säväreitä saa. Aitokissanminttu sitä vastoin aiheuttaa hallusinogeenisia tuntemuksia, mutta niitähän et ollut hakemassa, vai?

      Taitaa tuo minttukaakao olla raskaana olevalle paras vaihtoehto.

    • Jabada

      Sikavanha alotus, mutta törkeen hyvin toimi itellä raskausaikana kissanminttukaakaon tilalla ihan perus maitokaakao, johon sekaan pari After Eight -konvehtia. Sulaa nopsaan ja on hyvää! Melkein yhtä hyvää ku tuo holillinen.

    • alkoholittomia lisää

      Lisää alkoholittomia alkoholipitoisten cocktailien reseptejä! Minulle saisi olla alkoholiton absintti.

      • Taidan ottaa yhden

        Alkoholiton votka on hyvä drinkki. Helppo tehdäkin!

        Alkoholiton Kossukaan ei ole vaikea laatia. Sokeria 3 grammaa vesilitraa kohden niin a vot!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      34
      3154
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      72
      2229
    3. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      17
      2060
    4. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      182
      2055
    5. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      125
      2014
    6. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä

      Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä
      Maailman menoa
      34
      1700
    7. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      112
      1643
    8. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      102
      1345
    9. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      223
      1304
    10. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      22
      1183
    Aihe