KISSANMINTTU

jebajebajee

Tietääkö kukaan miten pystyis valmistamaan kissanminttua alkoholittomana,onko täysin mahdotonta? oon täysin hullaantunu kyseiseen likööriin ja nyt kun oon raskaana niin en pysty sitä juomaan,joten jostain ois pakko saada vastaavaa
alkoholittomana..:)

6

2341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuule osta

      pirkan minttu-suklaa karkkeja,ja sulata ne kaakaon sekaan..ja kai sit jäähdytä..tai lantraa sen verra alkuper.maidolla et prossat katoaa..

      • Frezzamenthe

        Frezzan chocomint juoma. Huomasin juodessa et maistuu ihan kissanmintulta, ja sen jälkeen alkoi tekeen mieli kissanminttua. Piparminttukarkit tai jonkin sorttinen aromi Playn kaakaojuomaan sekoitettuna.


    • Kissanminttua saa eläinkaupasta, mutta ei siitä suuria säväreitä saa. Aitokissanminttu sitä vastoin aiheuttaa hallusinogeenisia tuntemuksia, mutta niitähän et ollut hakemassa, vai?

      Taitaa tuo minttukaakao olla raskaana olevalle paras vaihtoehto.

    • Jabada

      Sikavanha alotus, mutta törkeen hyvin toimi itellä raskausaikana kissanminttukaakaon tilalla ihan perus maitokaakao, johon sekaan pari After Eight -konvehtia. Sulaa nopsaan ja on hyvää! Melkein yhtä hyvää ku tuo holillinen.

    • alkoholittomia lisää

      Lisää alkoholittomia alkoholipitoisten cocktailien reseptejä! Minulle saisi olla alkoholiton absintti.

      • Taidan ottaa yhden

        Alkoholiton votka on hyvä drinkki. Helppo tehdäkin!

        Alkoholiton Kossukaan ei ole vaikea laatia. Sokeria 3 grammaa vesilitraa kohden niin a vot!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      121
      1370
    2. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      113
      1001
    3. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      20
      919
    4. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      309
      794
    5. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      42
      720
    6. Jos tunnistit...

      Voit hyvin ottaa yhteyttä...olisi mukava jutella☺️
      Ikävä
      59
      637
    7. Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!

      "Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on
      Maailman menoa
      241
      587
    8. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      41
      581
    9. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      61
      563
    10. Väsynyt odottamiseesi, M.

      Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym
      Ikävä
      38
      545
    Aihe