noin 400 - 600 euroa.
Pätkätyöläisen ja työttömän
tuelva eläke on
3169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
edes asuntoa. Nythän on niin, että suuret ikäluokat tuottaa n. miljoona eläkeläistä kymmenessä vuodessa, ja heillä on hyvät eläkkeet.
Pätkätyöläiset saa kohta vakituisia virkoja, hyvällä palkalla.
ja joutuu neulomaan vielä ahneen sukupolven käärinliinoihinkin taskut. Nämä moniosaajat vievät ahneuksissaan vielä virkapallinsakin hautaan mukanaan, ettei vaan jää muille mitään. Paitsi tehdaskaupoista ja muusta sähläilystä aiheutuneet miljarditappiot pätkämuurareitten riesaksi. S:tanan tunarit. Saisi jo kolvinsa jäähtyä!
Minulle vasurit, kommarit ja demarit ovat samaa kastia, vain vähän eri väristä paperia päälle laitettu, sisältö samaa. Miksi äänestit heitä. Nyt on linjanvaihdon aika.