Mercedes CLK 63 AMG vie Audi R8

Kuin litranmittaa nordschleifen kierrosajoissa.
Mercedes-benz SLR taas lyökin Audi R8:a kuonoon oikein kunnolla.....siinä teille Audi-hinttareille loppupäiväksi miettimistä
16970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat
  • Tarkistappas, ettet ottanu vääriä pillereitä! ;-)

    Äänestä

  • tarkistukseen! kirjoitti:

    Tarkistappas, ettet ottanu vääriä pillereitä! ;-)

    kun tälläisia keskusteluja aloitat. Teinit ovat näköjään vallanneet Audipalstan kierrosaika juttuineen.

    Äänestä

Mersuamis luuli olevansa kovinkin nokkela. CLK otti Hockenheimilla Audilta turpaan aivan törkeän paljon. Hohohoohoh.

Äänestä

Audi ja VW eivät ole sama merkki. Mutta mersu=p***a

Äänestä
  • on huomattavasti parempi kyyti kuin audissa.tästä tuskin kannattaa enempää keskustella!

    Äänestä

  • nwefyy kirjoitti:

    on huomattavasti parempi kyyti kuin audissa.tästä tuskin kannattaa enempää keskustella!

    Istua vanerilevyllä ja toinen nojatuolissa, näinhän se menee. Kumma juttu, että ministerit tykkäävät juuri jälkimmäisestä.

    Äänestä

on teillä pääs vikaa.

Äänestä

Juttu, että mersulta löytyy aina kovempi laite kuin Audilta. sitten täällä itketään kun esim.SLR mese on niin kallis...vittu ei tässä siitä ollut kysymys vaan siitä miten kova luu audi r8 muka on...ja totuushan on, että eipä kovin kova...ei pärjää edes uudelle turbo porshelle...säälittävää.

Äänestä
  • Porschelle häviäminenkö on säälittävää? Älä viitsi. Ainoa säälittävä juttu on sinun kirjoituksesi. SLR hinnasta sen verran että kyse ei ollut siitä että se on kallis, vaan siitä että kyllä sillä hinnalla pitääkin saada kovempi auto kuin 200 000€ Audi.

    Äänestä

  • antaa isän kädestä, omistaahan se parikymmentä prosenttia Volkswagen AG:sta.

    Äänestä

Sinä et ikinä pysty hankkimaan noista kumpaakaan.

Äänestä
  • Sitähän sinä et tiedä. Mutta ei sen puoleen et kyllä pysty sinäkään. Mihin tuo kommenttisi liittyy? Missään vaiheessa en ole uhonnut että pystyisin tuommoisia ostamaan.

    Äänestä

  • Jretttd kirjoitti:

    Sitähän sinä et tiedä. Mutta ei sen puoleen et kyllä pysty sinäkään. Mihin tuo kommenttisi liittyy? Missään vaiheessa en ole uhonnut että pystyisin tuommoisia ostamaan.

    Eikös täällä pitänytkin keskustella autoista, eikä lompakon paksuudesta. Ihan iisisti vaan.

    Äänestä

  • lapsoset. kirjoitti:

    Eikös täällä pitänytkin keskustella autoista, eikä lompakon paksuudesta. Ihan iisisti vaan.

    väitellä koulumenestyksestä eli hyvistä koenumeroista ja todistuksen kympeistä...Siinä haastetta, opiskele kunnon ammatti niin ehkä pystytkin ostamaan sen R8:n tai M6:n.

    Ei ne kovat kierrosajat paljon 1987 316:n tai 1989 80 1.8s:n omistajaa lämmitä.

    Äänestä

  • Jretttd kirjoitti:

    Sitähän sinä et tiedä. Mutta ei sen puoleen et kyllä pysty sinäkään. Mihin tuo kommenttisi liittyy? Missään vaiheessa en ole uhonnut että pystyisin tuommoisia ostamaan.

    ...

    Hei, ei kukaan ,joka tuollaisen pystyisi ostamaan tule tänne keuhkoamaan kuin meidän isi on vahvempi kuin teidän isi.

    Ja sekin on totta, että en pysty kumpaakaan noista ostamaan. En vaikka laittaisin lihoiksi koko maallisen omaisuuteni (monellahan taas ei mitään muuta olekkaan kuin velaksi ostettu auto). Siksipä minulle on aivan yhtentekevään kumpi noista on jollakin radalla nopeampi. Minun on tyytyminen vanhaan Audi A6 Quattroon ja täytyypä sanoa, jotta on niitä huonompiakin autoja olemassa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Audi=volkkari.. kirjoitti:

Kuin litranmittaa nordschleifen kierrosajoissa.
Mercedes-benz SLR taas lyökin Audi R8:a kuonoon oikein kunnolla.....siinä teille Audi-hinttareille loppupäiväksi miettimistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu