Lypsyjakkarat pois valtuustosta

Jos halutaan, että Hapavesi nousee, on mv. osittain poistettava valtuustosta.

Siellä leijuu osittain eläkelläisiä, ikänsä työttöminä olleita, liikaa "lypsyjakkaroita", vastaan uutta, esteitä yrittäjille, kilpailuasetelmia, kateutta, ulkopuolisten hyljeksintä jne.

Ei ihme, että kunta ei pääsyt liitokseen.

Jos vähäänkin halutaan, kehitetään paikkakuntaa. Ei kuitenkaan jakkaraporukalla.
10665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

maallinen siipi vahvistaa asemiaan nyt ku kanta-ranttiki on jöötä pitämässä. uskonto ja politiikka on kuvottavaa.

Äänestä

sehän on demokratiaa, kommunsimi on kuopattu.

Äänestä
  • kertaa turmiollisempaa kuin kommunismi.
    se taas karvos-käräjillä huomattiin.

    Äänestä

  • kansa on puhunut niin pulinat pois, ne päättää asioista jotka sinne päättämäään valitaan.

    Äänestä

  • ainakin tuhat kirjoitti:

    kertaa turmiollisempaa kuin kommunismi.
    se taas karvos-käräjillä huomattiin.

    kannattaa voi siirtyä Venäjälle nauttimaan vapaasti siitä ihanuudesta. Onko paljonki siihen junaan lähtijöitä ?

    Äänestä

Muuten kuitenkin vähän eri mieltä kanssasi.
Ei ole oleellista, mitä ammattia, tai jopa puoluetta valtuutettu edustaa, tärkeintä on , että hän on valveutunut, eteenpäin katsova, innovatiivinen ja työteliäs.
On tärkeää, että hänellä on jotain näyttöjä työstä tai opiskelusta.

Se, ettei kunta päässyt liitokseen oli meidän onni! Sanopa surkeampi kunta, kuin tuleva Siikalatva!
Ja olishan me päästy liitokseen, jos olis hyväksytty keskuspaikaksi Pulkkila ja nimeksi Siikalatva. Sanopa, mitä hyötyä siitä meille olisi ollut!

Äänestä
  • kanssa naimisiin, on muuten maakuntaa naurattanut nämä hoopoveen saamat rukkaset. Surkein kuntakaan, kuten sanoit, ei halua olla Hoopoveen kaveri.

    Äänestä

  • tyypit joilta omat työtki jää tekemättä , on tarpeeksi hoopoa touhua

    Äänestä

  • halunneet hoopolaisten kirjoitti:

    kanssa naimisiin, on muuten maakuntaa naurattanut nämä hoopoveen saamat rukkaset. Surkein kuntakaan, kuten sanoit, ei halua olla Hoopoveen kaveri.

    voi kinastella maailman loppuun. Noilla ehdoilla olisi lupautunut olemaan. Todellinen syy on se, kuten eräs ranttinen sanoi, seuraavassa valtuustossa on pääosa haapavetisiä!

    Äänestä

  • päättää kirjoitti:

    tyypit joilta omat työtki jää tekemättä , on tarpeeksi hoopoa touhua

    kun valtuutetuksi pääsee niin kyllä omat työt kärsii kun pitää istua jos vaikka missä kokouksissa. Ei sinne yksityisyrittäjät jouda istuskeleen jos meinaa leivänsyrjässä pysyä kiinni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalkkikset kotiin. kirjoitti:

Jos halutaan, että Hapavesi nousee, on mv. osittain poistettava valtuustosta.

Siellä leijuu osittain eläkelläisiä, ikänsä työttöminä olleita, liikaa "lypsyjakkaroita", vastaan uutta, esteitä yrittäjille, kilpailuasetelmia, kateutta, ulkopuolisten hyljeksintä jne.

Ei ihme, että kunta ei pääsyt liitokseen.

Jos vähäänkin halutaan, kehitetään paikkakuntaa. Ei kuitenkaan jakkaraporukalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu