Koska Soini nappaa eläkeviran?

Vennamon Pekka se ryhtyi herraksi heti kun pääsi. Miten lie Soinin tulevaisuus? Palkkaa täytynee saada yli 10 000 euroa/kk?
3183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Soinin paikalla, niin samanlaisen tekstin sinä kirjoittaisit. Kateushan se menee kaiken edelle. Jos jollakin on enemmän tuloja kuin sinulla, niin sehän on hirveää.

Äänestä

Voi pientä reppanaa. Soneran pääjohtajan PERUSpalkka on 100.000 euroa/kk. Kymppitonnin tienää jo kansanedustajakin lukuisten lisätulojen kanssa.

Ethän näytä työttömyyseläkeläinen tietävän hevon vitun humppaa nykyisistä palkoista.

Äänestä

..hyvä virkahan Soinilla nyt on. Tuo eduskuntahan on selalinen laitos, että eläkkeen lisäksi sieltä saavat eläkeläiset oman huoneenkin. Kaipa kaikki edustajat ovat saman arvoisia...
Sanovat muuten postilaiset, että hoiti hyvin virkasa se Pekka, vaikka ei ollutkaan perussuomalainen. Kaikki kunnia SMP:lle kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perskyynikko kirjoitti:

Vennamon Pekka se ryhtyi herraksi heti kun pääsi. Miten lie Soinin tulevaisuus? Palkkaa täytynee saada yli 10 000 euroa/kk?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu