SaPKo Playoffeihin

SaPKo kaatoi tänään Jokipojat Talvisalossa maalein 5-2 ja varmisti pudotuspelipaikan TuToa vastaan.

SaPKo pelasi tänään kaksi erää loistavaa kiekkoa, kolmannessa jo passailtiin ja jäähyiltiin mutta pisteet jäivät silti kevyesti Savonlinnaan.

Nyt monet erehtyvätkin luulemaan että ottelusarja TuTo-SaPKo on läpihuutojuttu. Ei tosiaan ole. SaPKo pelaa paljon fyysisempää kiekkoa kuin TuTO ja näinollen TuTon taitavat nikkarit on helppo horjuttaa ns. sikakiekolla eli pannaan poikia turpaan kunnolla.

Mielestäni TuTolla kävi paska säkä kun SaPKo on kasi ja sen vastustaja. Esimerkiksi Sport ja Jokipojat pelaavat taitokiekkoa ja se olisi käynyt TuTon tyyliin paremmin mutta SaPKon kaltainen taklaava ja iso joukkue voi olla TuTolle itse pääpiru helvetistä.

Nautinnolla tulen seuraamaan monta hammasta Forssell, Virpiö, Syväsalmi ja Vuorisalo menettävät ottelusarjassa SaPKoa vastaan ja monella TuTon pelaajalla on kylkiluut kasassa.

6

230

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VaasanMaila
    • lempoisten jättiläinen

      Tulee murskaamaan pässinpökkimät mennen tullen! Pässinaamiot saavat niin daijuunsa etteivät nimeään muista saatikka asuinseutuaaan venäjällä! Suomimakkara odottaa....

    • turuntov34it

      Nimittäin sitä että TuTolta loukkaantuu pari ukkoa kun tuo Sapko on aika kovaa taklaava joukkue.

      Ei tämä minustakaan ole läpihuutojuttu sillä kyllä playoffkiekko on erilaista kun normaali sarjapeli.

      Taidossa Sapko varmasti häviääkin TuTolle mutta pelottaa tosiaan tuo Sapkon fyysisyys ja taklauspeli. Siellä on aika isoja kavereita, ainakin Hartus ja Niemi ja Heinonen ja Piikkilä taklaa tosi kovaa ainakin kun kävin keskinäisen pelin Kupittaalla katsomassa.

      Toivotaan ettei tule ylilyöntejä jotta TuTon rosteri pysyy kuosissa. Kuten sanoin niin kyllä vähän pelottaa etukäteen :-(((

    • mielipitetä Rullella.

      Huomaa kyllä ettei junttirulle ymmärää lätkästä mitään. Suuri suu muttei mitään muuta ruipelo pygmi, ikuinne luuseri. Onko kiva viettää loppuelämäkin yksi? hah hah! Äitylin kanssa vaan asustele voi saakeli mikä peräkamarin poika! Ei susta mitää tule pelle!

    • Gayoffeihin

      Kun SapKo saa nauttia playoffeista tasan yhden kotiottelun verran....niin Rulle voikin jättää mestis sivut rauhaan ja keskittyä omiin gayoffensiiveihinsa.

    • ninn..

      "SaPKo pelaa paljon fyysisempää kiekkoa kuin TuTO ja näinollen TuTon taitavat nikkarit on helppo horjuttaa ns. sikakiekolla eli pannaan poikia turpaan kunnolla."
      "..mutta SaPKon kaltainen taklaava ja iso joukkue voi olla TuTolle itse pääpiru helvetistä."
      "Nautinnolla tulen seuraamaan monta hammasta Forssell, Virpiö, Syväsalmi ja Vuorisalo menettävät ottelusarjassa SaPKoa vastaan ja monella TuTon pelaajalla on kylkiluut kasassa."

      niin siis mistä sä tällasia juttuja oikeen revit. ? oli ihan toisinpäin tänään pelissä. SaPKon ns. pelaajat konttas aika pahasti koko pelin ajan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      37
      1519
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      83
      1005
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      903
    4. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      204
      865
    5. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      56
      828
    6. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      317
      811
    7. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      40
      728
    8. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      94
      682
    9. Kyllä on ihmisillä paha olla

      Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan
      Sinkut
      133
      626
    10. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      556
    Aihe