Mandi Lampi kuoli äkillisesti

;;;;;;;;

14

15983

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uutinen,

      nuori ihminen, elämä edessä. Voimia toivon läheisilleen tämän suuren surun keskelle.

    • mejuu

      Koskaan emme tiedä onko aikaa paljon vai vähän ,emmekä tiedä milloin sanomme lähimmäiselle viimeiset heit .

      Täällä monesti lukee itsemurha ajatuksia ja tulee tosi hätä ihmisistä sillä ethän koskaan tiedä jos hän onkin tosissaan .
      Tälläiset uutiset laittavat ajattelemaan elämämme päämäärää ja sitä että jokaiselle tulee lähtö sittenkin ,yritetään tukea toisiamme vaikeina aikoina ,jos ei muuten niin rukouksin nostaa ja kantaa sillä uskon se voimaa antaa .

      Muistetaan Mandin omaisia rukouksin ,ja ajatellaan omaa eloamme että voisimme nähdä jotain valonpilkahdusta kaikesta huolimatta ,muistaen että käymässä täällä ollaan vaan .

      • toinen toistaan

        Nimenomaan toinen toisensa tukena!

        Webin vertaistuki kaikkine lieveoireineen toimii myös sellaisena muun ohella ainakin joskus. Seurannut reilun kuukauden erään nimimerkin elämäntaparemonttia. Siinä menossa on sellaista kipinää et se tarttuu myös lukijaan, sitäkautta oman elämän kuvioihin.

        Paljon tälläkin palstalla nuoria joille on iskenyt oikea masennus ja kun nuoruuden pitäisi olla sitä iloisinta aikaa elämässä.

        Juuri tänään kuulin tuttavalta tositarinan tavisten elämästä. Lähipiirissä oli menehtynyt 22-vuotias kummipoika overdozeen. Hautajaiset on tänään. Tosi turha juttu.


    • ...............

      but so what, nimi ei sano mitään, no ei sen ihmeellisempi et joku julkkis kuolis. Elämä on kuolemista, mulkvistit elää pisimpään, ne ku sais kuolla helvata heti!

    • mimmi_:

      ja miksköhän tämä viesti kuolemasta on täällä masennuspalstalla, oliko joku oma päätelmä että hänen kuolema liittyy masennukseen.

      • ajsfhahs

        Tapauksesta keskustellaan monella palstalla.


      • Liekö totta

        että hän teki itsemurhan. Toivottavasti ei ole totta.


      • että siksi

        jos on kyse itsemurhasta mihin vakava masennus voi johtaa


      • Darksoul

        sanotaan että: "Nuori näyttelijä ja laulaja Mandi Lampi, 19, menehtyi äkilliseen sairaskohtaukseen keskiviikkona, kertoo Ilta-Sanomat"


        Mutta muista lähteistä taas kuuluu kaikenlaisia huhuja.
        Kieltämättä uutisointi on hieman kummallista kun mainitaan vaan että "menehtyi äkillisesti", mutta jospa kuolinsyystä ei vielä ole vaan varmuutta.

        Todella pahalta tuntuisi ajatella että kuoleman syy olisi jotain muuta kuin sairaskohtaus tai onnettomuus.
        En lähde sellaisia edes ajattelemaan ennenkuin tietoa on enempi.


      • ...
        Darksoul kirjoitti:

        sanotaan että: "Nuori näyttelijä ja laulaja Mandi Lampi, 19, menehtyi äkilliseen sairaskohtaukseen keskiviikkona, kertoo Ilta-Sanomat"


        Mutta muista lähteistä taas kuuluu kaikenlaisia huhuja.
        Kieltämättä uutisointi on hieman kummallista kun mainitaan vaan että "menehtyi äkillisesti", mutta jospa kuolinsyystä ei vielä ole vaan varmuutta.

        Todella pahalta tuntuisi ajatella että kuoleman syy olisi jotain muuta kuin sairaskohtaus tai onnettomuus.
        En lähde sellaisia edes ajattelemaan ennenkuin tietoa on enempi.

        Kuulin että Mandi oli tehnyt itsemurhan hirttämällä itsensä kauppakeskus Jumbon Stokmannille...en tiedä onko totta mutta sellainen huhu on liikkeellä...


      • Nimetön

        Mandin lepopaikalle meiltä kaikilta !


    • -----

      ja niin kaunis. Miksi esim minä en kuollut hänen sijastaan?

    • 11111+

      Surullista, mutta aihe oli kevätväsymyksestä

    • ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

      Lopettakaa keskutelu Mandista kun te ette tiedä asiasta mitään.Nyt keskustellaan kevätmasenuksesta,onko sitä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3278
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      34
      2615
    3. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2248
    4. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      70
      2209
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2161
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      110
      2143
    7. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      19
      1917
    8. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      61
      1884
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      19
      1763
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      86
      1622
    Aihe