Hulppeat synttärit?

Televisiouutiset sen sitten näytti: veronmaksajien maksettavaksi tulleen kirjeen oli allekirjoittanut MAHENA Oy:n(?) edustajana Olli A. Manni!
5436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mahena Oy:n omistaa Olli A. Manni, entinen Turun kiinteistö-ja rakennustoimenlautakunnan puheenjohtaja ja kaupunginhallituksen puheenjohtaja, joka on myös yhtiön johtaja.

Mahena Oy:n toimialaksi on ilmoitettu: kiinteistövälitys, kiinteistömyynti ja kiinteistövuokraus. Nimi kätkennee taakseen mm. osia nimistä Olli A. Manni ja Raimo Narjus.

Mahena Oy on ollut Turussa otsikoissa aiemminkin mm. vastoin asemakaavaa tapahtuvaan rakentamiseen liittyvän poikkeuslupahakemuksen käsittelyn ja myöntämisen johdosta.

Nykyään mainittu yhtiö näyttää keskittyneen paljolti ulkoministerin avustamiseen?

Äänestä
  • Onkos tämä Herra Narjus jonkun Turun kaupunginosayhdistyksen puheenjohtaja?!Jos on niin ymmärrän taas huomattavasti enemmän.

    Äänestä

  • puh.johtaja Herra Narjus??!! kirjoitti:

    Onkos tämä Herra Narjus jonkun Turun kaupunginosayhdistyksen puheenjohtaja?!Jos on niin ymmärrän taas huomattavasti enemmän.

    Monesti tulee mieleen, että onko siinä yhdistyksessä ketään muita.

    Ja Manni sekoili Kansallisessa palvelutalossakin jotain.

    Äänestä

  • kl,jklj kirjoitti:

    Monesti tulee mieleen, että onko siinä yhdistyksessä ketään muita.

    Ja Manni sekoili Kansallisessa palvelutalossakin jotain.

    Kaupungin sivujen hakulaitteesta on enää vaikea löytää tietoja Kansallisen palvelutalon syntyhistorian kiemuroista.

    Talon rakentaminen kuitenkin oli, kollektiivimuistin mukaan, kertomus sinänsä. Asemakaavakin saatiin kunnialliseen muotoon vasta talon valmistuttua! Myös rahoitus takkuili pitkään, kunnes kaupunki tuli apuun.

    Kaikenkaikkiaan uskomaton prosessi, jopa Kokoomukselta!

    Äänestä

televisiouutisia. Mannihan se niitä kemuja täyttä päätä järjesteli.

Mutta Niinistö teki miehen työn ja tulevaisuudessa näitä firmalaskutuksia avustajanimikkeellä ei enää voi tehdä. Ja tämä toimenpide oli niin suunnattu suoraan Kanervaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maksumies kirjoitti:

Televisiouutiset sen sitten näytti: veronmaksajien maksettavaksi tulleen kirjeen oli allekirjoittanut MAHENA Oy:n(?) edustajana Olli A. Manni!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu