Isottelu, uhkailu ja öykkärointi...

ovat osa Jarmo Korhosen persoonaa. Siksi niitä on vaikea kitkeä pois.

Arvaatteko kuka näin on sanonut viime vikonloppuna?

11

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonka hento nainen

      syrjäytti.

    • pääkomissaariksi

      Valintatilanteessa ei edes nimeä mainittu.

    • Öykkäröintiin

      Heh heh ja äänestivät ukon nahkurin orsille.

      • palturia:

        Lipponen sai eduskuntavaaleissa 2003 Helsingistä 26 415 ääntä eli vain 20 ääntä vähemmän kuin keskustan kaikki ehdokkaat yhteensä. Sitäkö pidät nahkurin orsille äänestämisenä?


      • äänestyksessä

        Otsikossa kaikiki.


    • Onkin näemmä vaikea tämä esittämäni kysymys, kun oikeita vastauksia ei ole tullut vielä yhtään. Saattaahan Keriksen vastaus tietenkin olla oikeinkin, mutta nyt pitää tietää myös sen sirppiliiterin punikin nimi. Eli kukahan punikki on mahtanut Korhosesta sanoa, että tämä on uhkaileva, isotteleva ja öykkäröivä ja että näitä ominaisuuksia on vaikea kitkeä pois, kun ne kuuluvat Korhosen persoonaan. Tässä teille ehdokkaat sanojasta:

      1) Paavo Lipponen (SDP)
      2) Eero Heinäluoma (SDP)
      3) Jyrki Katainen (Kokoomus)
      4) Jyri Häkämies (Kokoomus)
      5) Matti Vanhanen (Kepu)
      6) Timo Kalli (Kepu)
      7) Timo Soini (Persu)

      Sanoja on siis joku näistä seitsemästä veljeksestä. Kuka näistä on se Korhosta pilkannut punikki? Oulussa voidaan tietää helpoimmin oikea vastaus.

      • Revi siitä...

        ...omat lapselliset huvinsa, niin kuin hulluilla yleensäkin....
        Mielipuolipunikille pähkinä purtavaksi:
        Kumpi tulee ensin Kiljusen lupaamat jäänaskalit suomalaisille, vai Ttoveri tTuomiojan esitys bensan säännöstelystä Cuuban Castrojen mallin mukaan.


      • Revi siitä... kirjoitti:

        ...omat lapselliset huvinsa, niin kuin hulluilla yleensäkin....
        Mielipuolipunikille pähkinä purtavaksi:
        Kumpi tulee ensin Kiljusen lupaamat jäänaskalit suomalaisille, vai Ttoveri tTuomiojan esitys bensan säännöstelystä Cuuban Castrojen mallin mukaan.

        Minä melkein arvaisin, että bensan säännöstely tulee näistä ensin. Tuomioja ei tosin esittänyt mitään säännöstelyä Kuuban Castrojen mallin mukaan, mutta voi senkin tässä ottaa lukuun sinua ilahduttaakseni. Hyvin monet kansainvälisten öljy-yhtiöiden asiantuntijat ovat kertoneet, että tällainen säännöstelyaika lähenee päivä päivältä ihan vääjäämättömästi. Jäänaskalien tarve sen sijaan taitaa vähentyä, jos jäätä ei ole kohta missään.

        Mutta koitapa sinä nyt vuorostasi arvuutella sitä, kuka punikki pilkkasi Korhosta avauksessa kerrotulla tavalla.


    • Otsikossa vastaus

      '''

    • ...

      Katainen.

      • Tämä Keriksen tituleeraama punikkimme oli tosiaan Jyrki Katainen. Kokoomuksen puoluejohtaja hermostui sitten lopulta siihen, että Korhonen sätti kokoomusministereitä ja moitti Kokoomusta muutenkin hallituskumppanina. Kataisen ryöpytys on luettavissa viime viikonvaihteen Kalevasta, joka ilmestyy Oulussa.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      98
      1643
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1083
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      420
      1041
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      962
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      772
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      81
      699
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      665
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      661
    Aihe