olen viikolla 6 raskaana ja välillä on aika kivuliaitakin hetkiä alavatsassa. ja sitten alkaa mietiskely mitä tää on.. Onko muilla millaisia kipuja ja tuntemuksia raskauden alussa? muuten ei ole pahaa oloa eikä hirveesti väsytäkää.. mutta siitä ei kait pidä huolestua vaan nauttia kun vielä voi..
alavatsa kivut
mietiskelijä....
2411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ainakin oli samoilla viikoilla kuukautiskipu tyylistä kipua... Mut jos kovin kipeetä tekee niin kannattaa kysästä neuvolasta, on sit itelläkin kivempi olla kun ei tarvii mietiskellä turhia. Onnea odotukseen!
mulla on kans pistelly ja oon joutunut syömään kipulääkettä siihen.
Kohtu kasvaa ja sopeutuu. Lihakset venyy. ja kyllä kuukautisten aikana (siis silloin kun pitäisi olla) ni kohtu supistelee. Pissattaakin ihan hirveesti. Samoin on aika yleistä et tulee flunssanpoikasta alkuraskaudessa.