"Niin minulla oli auki vierekkäin sekä IE että FIREFOX, toisella luki esim. "korkein tarjous: copo" ja toisella luki "korkein tarjous: kari koskela" ja kummallakin "tämänhetkinen hinta 1,50 €". Sellaista tapahtuu useilla tuotteilla ja eri nimipareilla kuten esim "jampa" ja "jarmo ...". Voidaan tietysti ajatella että sama henkilö käyttäisi eri nimi mutta miten tämä on käytännössä mahdollista?"
kokeilin ite tota firefoxilla ja operalla. ja sain saman tuloksen.eli samalla tuotteella oli eri huutaja ja jopa hinta oli eri vaikka kellot näyttivät tasan samaa.juu olin päivittänyt sivut
melkoista viilunkia mahtaa joku harrastaa :D
kokeilin ite tota firefoxilla ja operalla. ja sain saman tuloksen.eli samalla tuotteella oli eri huutaja ja jopa hinta oli eri vaikka kellot näyttivät tasan samaa.juu olin päivittänyt sivut
melkoista viilunkia mahtaa joku harrastaa :D
Vastaukset 1
Vanhimmat
Näin minäkin huomasin ja kysyin selvitystä. Fiksuhuudon asiakaspalvelu selitti että "nämä kaverit ovat rekisteröityneet ihan alkuvaiheessa ja siksi näkyy myös käyttäjänimi ja nimi. Alussa näkyi kaikilla näin". Vähän ihmeellistä on sittenkin koska asiaa huomasin ensimmäinen kerta vastaa pari päivää sitten ja ole löytänyt monta samanlaista nimiparia ja sellaisia jossa toinen nimi oli numero ja toinen nimimerkki (esim. Jasse/7391, Takete6/7592, 5821/Sari V....). Asetuksissa voidaan kuitenkin vain käyttää yksi nimi: oma nimi tai käyttäjänimi tai puhelimen 4 viimeistä numeroa. Vielä ihmeellisempänä on että kahdella eri Firefoxin ikkunalla voi olla 2 eri nimeä samana aikana. Ei tunnu kovinkaan rehelliseltä. Minulla ei ole periaatteena mitä tätä toimintaa vastaan mikäli olisi rehellinen ja luotettava. Kun näin ei kuitenkaan näytä olevaa tulen luultavasti viemään polisille tutkitavaksi.