SOINISTA

nykyinen hallitus aivan tuuli-ajolla. EIKÖHÄN PANNA KOKOMAA YLEIS LAKKOON NIIN KUIN K.VÄÄNÄNEN ANTOI YMMÄRTÄÄ. PORVARIHALLITUS IHMEISSÄÄN KUN MAA OLISI JUMISSA. PERK.KAPINA JYRÄÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kuin kalmiston vahtimestariksi.

Äänestä
  • pätevämpi mies Suomen presidentiksi, KUIN JO TUNNETUSTI VALEHTELEVA JA KAPITALISTIA PALVOVA NIINISTÖ!!!!!!!!!

    Työväen presidentti ehdokkaana itseään markkinoinut Niinistö julisti, että Työn- ja Pääoman vastakkainasettelun aika on ohi!!!!!
    Tämä VALHE loistaa tänäpäivänä entistäkin kirkkaampana Stora Enson ja Vanhasen hallituksen toimien myötä. Ja tätä valehtelijaa Soinin vastustajat yrittää markkinoida Suomen seuraavaksi pressaksi. HYI HELVETTI!!! Olisikohan Suomenkansa niin tyhmä, että valitsisi hänet en usko ???

    Äänestä

  • moninverroin kirjoitti:

    pätevämpi mies Suomen presidentiksi, KUIN JO TUNNETUSTI VALEHTELEVA JA KAPITALISTIA PALVOVA NIINISTÖ!!!!!!!!!

    Työväen presidentti ehdokkaana itseään markkinoinut Niinistö julisti, että Työn- ja Pääoman vastakkainasettelun aika on ohi!!!!!
    Tämä VALHE loistaa tänäpäivänä entistäkin kirkkaampana Stora Enson ja Vanhasen hallituksen toimien myötä. Ja tätä valehtelijaa Soinin vastustajat yrittää markkinoida Suomen seuraavaksi pressaksi. HYI HELVETTI!!! Olisikohan Suomenkansa niin tyhmä, että valitsisi hänet en usko ???

    Kokoomuslainen politiikka on polkemista, rikastumista toisten kustannuksella ja köyhien köyhdyttämistä. Yhdessä kansallissosialistisen riistodemarien harjoittaman mutta tätä nykyä mutaan uppoavan politiikan kanssa Suomea on syöty molemmista päistä ainakin viimeiset 15 vuotta. Kansallisomaisuus on liberalisoitu. Veropolitiikassa se on tarkoittanut tuloerojen kasvua. Harvojen menestys, eliitin demokratia, perustuu valitettavasti vastakkainasetteluun, luokkayhteiskuntaan, joka on johtanut epäinhimillisiin uutisotsikoihin viime vuosina.

    Kokoomus on ostanut ideologiansa suoraan pahimmilta maailmanrauhaa uhkaavilta arkkitehdeiltä ja käy siellä varalta nuoleskelemassa säännöllisesti. Se politiikka on myös valitettavasti rauhanvastaisen aatteen pahin vihollinen, johon NATO vahvasti nojaa. On turha väittä NATO:a hyväntekijäksi, se on neokonnien työrukkanen siinä missä YK ja kolmensadankomiteakin. Liian pitkälle mennyt yhtiöiden liberalismi ja kansaa pakottava kommunismi on aika uskomaton mutta todellinen yhdistelmä EU:ssa.

    Äänestä

Se taitaa olla ainoa konsti saada ne paskat kuunteleen kansaa! MUTTA....
Onko kansa valmis ajamaan yhteistä asiaa???
Ei tarvi kun lukea näitä palstoja,niin huomaa,että yhtenäisyyttä ei juuri löydy.

"Ottakaa vaan,kunhan ei multa oteta ja tehkää vaan,kunhan mun ei tartte"
Näinhä Suomalainen ajattelee.
Muualla esim. Saksassakin alkoi Nokiaa vastaa kunnon boikotit,tv:ssä v...tuiltiin koko Suomelle ja tukilakkoihin mentiin.
Ei meillä sellaista,ei. Kunhan vaan itsellä on asiat hyvin,se riittää.

On vaan ikävä tosiasia,että yhä useammalla "palli" heiluu alla,työt katoo muualle. Kyllä sitten herätään,ehkä liian myöhään,Suomalaiset!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pressa kirjoitti:

nykyinen hallitus aivan tuuli-ajolla. EIKÖHÄN PANNA KOKOMAA YLEIS LAKKOON NIIN KUIN K.VÄÄNÄNEN ANTOI YMMÄRTÄÄ. PORVARIHALLITUS IHMEISSÄÄN KUN MAA OLISI JUMISSA. PERK.KAPINA JYRÄÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu