Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Onko

Että vitunnuolijan kieli on valkoinen käykää nuolijat katsomassa peilistä, itsellä se kyllä pitää paikkaansa.
2873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Haeppa hiivasienilääkkeet...

Äänestä

Yleensä ns. vitunnuolijat ovat pääsääntöisesti miehiä, ja miehet eivät muista pestä hampaiden harjauksen yhteydessä melkeinpä koskaan kieltään. Kielen pinnalle kertyy bakteereita ja kielestä tulee katteinen, kate on väriltään vaaleaa..Tämä kertomasi myytti voi siis murtua, kun testaat kielen harjausta säännöllisesti vaikkapa viikoittain..

Testaappas sitä peilistä katsomista kielen harjaus- kokeilun jälkeen...Jos ei temppu toimi.. mene lekurille ja tarvittaessa hanki ne sienilääkkeet ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se totta kirjoitti:

Että vitunnuolijan kieli on valkoinen käykää nuolijat katsomassa peilistä, itsellä se kyllä pitää paikkaansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu