Muutama päivä sitten lakkasi leffa ja fakta näkyvistä (Welho).
Eikä näy nuo uudetkaan kanavat.
Tehty kanavien täydellinen haku monta kertaa. Ilmestyvät kanavalistaan, mutta ilmoittaa 'Valittu ohjelma ei mahdollinen'.
Kyse Sonyn 40W-3000 digitv:stä.
Onko muilla samaa ongelmaa ja ehdotusta miten saisi näkyviin?
Eikä näy nuo uudetkaan kanavat.
Tehty kanavien täydellinen haku monta kertaa. Ilmestyvät kanavalistaan, mutta ilmoittaa 'Valittu ohjelma ei mahdollinen'.
Kyse Sonyn 40W-3000 digitv:stä.
Onko muilla samaa ongelmaa ja ehdotusta miten saisi näkyviin?
Vastaukset 4
Vanhimmat
silti uusien kanavien kanavat aukeaa ja niissä näkyy se mainos. Ongelmia soneran kaapeliverkossa elikkä tuossa maikkarin kortissa vielä? Leffa, fakta ja lastenkanava sekä max siis ilmottavat ei käyttöoikeutta. Lasku maksettu joten siitä ei johdu.
No nyt on korttia kokeiltu digiboxissa toisessa tv:ssä. Tehdasasetusten palautuksen ja uudelleenvirityksen jälkeen näkyivät kaikki kanavat.
Taitaa olla nyt tuon Sony 40W:n ongelma (jossa itsessään digiviritin), ettei löydä noita kanavia vaikka kuinka hakisi. Pitänee ottaa yhteyttä Sonyyn, jos ei löydy foorumilta neuvoja.
Ongelma ratkaistu. Irroitettu koko korttimoduli (ei siis riittänyt kortin irroitus) ja laitettu takaisin, nyt näkyvät.
En tiedä olisiko riittänyt pelkkä kanavien uudelleenviritys vai vaatiko tehdasasetusten palautuksen (kuten Welhon sivuilla suositellaan).
Jos pitää palauttaa tehdasasetukset, niin on kyllä aika rankka toimenpide kun pitää säätää kaikki asetukset uudestaan.
Ja sama täällä ja vaikka digiboxina on Welhon kautta tullut Samsung:b digiboxi. Olen kokeillut kahdella muullakin boxilla ja samat ongelmat sielläkin, eli leffa ja fakta häviävät ja uudet eivät tule näkyviin.
Yritin soittaa koko päivän Welholle ja varattuna koko päivän kuten arvata saattaa ja eivät vastaa sähköpostiinkaan.
Mutta ei kai tässä muuta voi kuin odottaa viikonlopun yli ja soittaa uudelleen arkena.