AJattelin valaista joidenkin mieltä! :/
Miksi jotkut eivät ota esim. y-työhön talleja jotka on tehty suntuubiin? Ottakaa kantaa! Sitä paitsi suntuubiinkin voi tehdä html kielellä. Itse en kyllä tee mutta havaitsin sen vähän aikaa sitten. Tässä on tallini ossa:
http://www.ratsutilarose.suntuubi.com/
Miksi jotkut eivät ota esim. y-työhön talleja jotka on tehty suntuubiin? Ottakaa kantaa! Sitä paitsi suntuubiinkin voi tehdä html kielellä. Itse en kyllä tee mutta havaitsin sen vähän aikaa sitten. Tässä on tallini ossa:
http://www.ratsutilarose.suntuubi.com/
Vastaukset 3
Vanhimmat
Näin minä käsittäisin asian.
Eli miksi monet eivät ota y-työhön suntuubiin ( ja webbisivu.comiin ja freewebin easy-verisolle) tehtyjä talleja.
Edellä mainittuihin paikkoihin saa tehtyä nettisivut viidessä minuutissa, aikaa vie eniten vain tesktien kirjoittaminen. Eli kuka vain voi tehdä v-tallin "tuosta noin vaan" sen enmpiä suunnittelematta/ pohtimatta.
Tämä aiheuttaa sen, että talli on tehty hetkessä, monesti hetken mielijohteesta ja talli saattaa lopettaa vain kuukauden kuluttua kun omistaja ei jaksakaan päivittää sivuja.
Jos talli olisi tehty html-kielellä (esim. freewebsiin) sivuihin on varmasti käytetty paljon enemmän aikaa, sillä ensiksi joutuu tekemään ulkoasun (tai etsimään sellaisen), opettelemaan koodeja ja näin.
Itse en yleensä ota suntuubitalleja y-työhön, sillä useimmiten html-tallit ovat huomattavasti huolellisemmin tehtyjä. Joskus kuitenkin näkee todella hienoja suntuubi/ webbisivu/ freewebs-easy-talleja.
Okei! :D Onko tallini ihan okei? Vai kamala? Vai hieno? Se on tehty easylla...
Minusta easy-tallit ovat jopa ehkä kivempia mm. tehdä. En silti sanoisi että html-tallitkaan huonoja olisi! Minusta molemmat ovat hyviä. Minulla on easy-talli jonka pyrin tekemäänkin huolella. :) Osoite on www.freewebs.com/hulmuharjantalli
Sitäpaitsi, mitä vikaa easyissä on?