Tampereen ohitustie

mitäs mieltä Autoiliat on ohitustien työmaasta Tampereella? sujuuko liikenne Työmaan kohdalla kuskien mielestä sujuvasti? kyselee siellä työskentelevä Konemies.
3317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Matalia rajoituksia, shikaaneita yms. ja radiossakin kerrotaan vähän väliä että siellä on ruuhkaa tai liikenne kokonaan stopissa esim. räjäytysten vuoksi.

Mutta odotetaan kunnes valmis, siihen saakka Poriin vorssan kautta, vaikka sielläkin ahistaa ohituskaista työmaat.

Äänestä
  • kyllä ne rajoitukset on hyvät Työmaan kohdalla ja vielä kun joku niitä noudattaisi niin liikenne sujuisi mutta kun sataa huristellaan ohi ja sitten himmataan shikaaneihin niin jonoahan se tekee ja jonoista se ruuhka alkaa. eli koitetaan ajaa sen mitä kyltit ja shikaanit antaa myöten!

    Äänestä

Hyvinhän tuo tuntuu sujuvan. Ns. ruuhka-aikaankin vain pikkuisen hidastaa. Matka Hervannasta lentoasemalle kestää pahimpaankin aikaan vain n. 10 min. tavallista kauemmin. Ja se pahin jononmuodostus on itseasiassa ennen työmaata, lakalaivan siltojen kohdalla. Jos tulee idästä päin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mielipiteitä? kirjoitti:

mitäs mieltä Autoiliat on ohitustien työmaasta Tampereella? sujuuko liikenne Työmaan kohdalla kuskien mielestä sujuvasti? kyselee siellä työskentelevä Konemies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu