heippa kotiviinin valmistajat, minulla olisi kysymys joka askarruttaa, tein vuonna 2003 roseviiniä sellasesta kaupasta osteusta pakkauksesta, ohjeiden mukaan ja tuli hyvää, silloin pullotuksen yhteydessa mitattiin ja oli 11,5%.
Säästin yhden pullon ja nyt päätin avata sen , maku oli hyvä mutta prosentit kadonneet, mistä voisi johtua. Pullo on on ollut kyljellään koko ajan, on tosi kirkasta ja makukin aivan ok.
kadonneet
prosentit
1
436
Vastaukset
- kotikemisti
Kerro nyt vähän tarkemmin, millä prosentit oli mitattu pullotuksen yhteydessä ja millä nyt. häipyivätkö kaikki vai vain osa.
millainen pullo ja korkki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke673384- 1432370
- 921888
- 1711619
- 891500
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?761454- 651446
- 711226
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771150Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351118