Keskustelupalstan taso

ihmettelevä Pekka

Kyllä täytyy sanoa, että kyllä tälle palstalle kaikenlaiset hörhelöt ottavat osaa. Mielestäni politiikka ei sovi tälläisiin ympyröihin ja ihmiset, jotka eivät osaa edes kirjoittaa eivät kuulu sinänsä hyvään foorumiin laisinkaan (en tarkoita kieliopillisesti väärin kirjoittaneisiin), vaan muuhun örvellykseen. Toivottavasti maksavat edes itse nettisä kustannukset. Kyllä olisi korkea aika parantaa tasoa ja jos joku kysyy asiallisia neuvoja, niin vastatkaa heille asiallisesti tai pitäkää lärvinne kiinni.

6

524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikko Raumalta

      niin tämä on juuri sopiva foorumi suippokorville. Me raumalaiset emme vaadi porilaisilta liikoja, älä sinäkään vaadi.

      • raumalaisten

        pano/ryyppy juttuja...
        Runoroope on ihan kiva..saa nauraa


    • soon-2-b-mum

      Valitettavan totta on, että täällä keskustelun taso on pohjalukemiakin alemmalla tasolla. Itseäni häiritsi jossain vaiheessa ihan älyttömästä kun kyselin jotain, niin suunnilleen käskettiin vetämään tumppuun ja muuttamaan Raumalle. Luulenpa että tähänkin viestiini tulee muutama lattaotsaisten fiksu viesti..

      Onneksi on muitakin foorumeja kuin tämä, mutta ei oikein mitään missä olisi Porilaisten keskusteluja.. Paitsi Porilaiset.com mutta sinne en kotiutunut, vähän sisäsiittoista meininkiä.. Toivotaan että jonain päivänä nämä örveltävät hörheröt keksivät, että on mukavampaa vetää yhtä köyttä ja lopettavat tälläisen naurettavan ja banaalin kasvottoman huutelun. Itse ainakin vastailen asiallisesti ja toivon että voin tartuttaa muillekin tätä asennetta. :)

      • Pibardi Original

        Pibsuli-täti entisenä Hämptonilaisena visiteeraa useinkin wanhan rakkaan Hämiksen sivustolla, eikä koskaan lakkaa ihmetellen ihailemasta tuota pikku helmeä joukossa kapunkien! Kas, nytpä kuumista kuumin keskustelu koskeepi pirihuoria, noita myyttisiä hahmoja, joiden lihallisia palveluksia himoitaan ja sijaintia kysellään. Muutenkin on Hämptonilaisten raapustukset niin kovasti Pibakon mieleen, aivan eri tsettiä tuntuvat suoltavan kuin muualla päin suomi- neidon palttoota. Voikkelis voi, menkääpäs vai ettekö mee Porilaiset ja muut grilliruoat käymään Hämppärissä! se aina niin virkistää, kun hämiksiä tirkistää!


    • tivoliina

      Palstan taso on mahdottoman huono monellakin lailla, esimerkiksi siksi, että politiikkaa käsitellään liian vähän. Näillä pastoillahan voisi helposti tuoda esiin mielipiteitään oman kaupungin päätöksenteon kiemuroista, jotka säätelevät meidän kaikkien jokapäiväistä olemista. Taitaa vaan olla, niin, että kovin moni suomi24:ssä viihtyvä ei seuraa ns. yleisiä asioita vaan pyörii kovin pienissä ympyröissä. SK:n Verkko Birgit on sikäli parempi, että siellä keskustellaan oikeista asioista.

    • Valitettavaa mutta totta on, että paljon löytyy poistettavia viestejä. Melkein pitäisi ihmisille tehdä pakolliseksi tuo sääntöjen luku ennenkuin voisi mitään palstalle kirjoittaa. Politiikastakin saa toki keskustella kunhan keskustellaan asiallisesti. On erittäin valitettavaa kun joku kysyy asiallisesti neuvoa niin vastauksiksi tulee pelkkiä asiattomuuksia.

      (Kirjoitusvirhe korjattu kun se tuntui jotakuta niin häiritsevän.)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      12
      11296
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      37
      3823
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      109
      2989
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      104
      2331
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      70
      1986
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      194
      1731
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      298
      979
    8. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      17
      760
    9. Toisten elämän moralisointi

      Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte
      Tunteet
      143
      705
    10. Missä milloin

      Missä milloin nähdään?
      Ikävä
      53
      679
    Aihe