Piilotin "Kultaharkon" Kirppis Basaarin romulaatikoihin

Se on aitoa kultaa,varsinkin kissat siitä tykkäävät.
-Nyt sitten kilvan taas huutamaan romulaatikoita ,tiedä vaikka "taas" löytyisi se kuuluisa "kultaharkko". -Mitä Salon Seudun Kunnanvaivainen lehtikin niin mainosti!
5689
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..ja taas alkoi jankutus!:)

Äänestä

hempskattirallaa!

Kyllä riittää nyt äijillä etsimistä.
Taitaa unohtua ilmaiset kahvitarjoilutkin
ainakin viikoksi...

Äänestä

...tasoissa ollaan. Melkein!
Mä kans mun aamuisen "kultaharkkoni"
kävin viemässä sinne piiloon.

Äänestä

Mitä tuumaatte...Löysin meidän
varastosta muuton yhteydessä
pahvilaatikon, jonne olin joskus
aikojen alussa laittanut vanhat
koulukirjani. Löytyisiköhän sieltä
myös kultaharkko?

Äänestä

Miten Huutokauppakamarin romulaatikot liittyy Kirppis Basaariin? :D ei siellä romulaatikoita kaupata.. apinat :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gold sormi kirjoitti:

Se on aitoa kultaa,varsinkin kissat siitä tykkäävät.
-Nyt sitten kilvan taas huutamaan romulaatikoita ,tiedä vaikka "taas" löytyisi se kuuluisa "kultaharkko". -Mitä Salon Seudun Kunnanvaivainen lehtikin niin mainosti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu