Hei! Millainen paikka on Rauhalahti? Suunniteltu lasten kanssa pääsisäisreissua sinne. Mitä muuta siellä voi tehdä kuin uida? Mitä kannattaa ottaa mukaan?
Kylpylähotelli Rauhalahti
6
2839
Vastaukset
- ennemmin
Siilinjärven Fontanellaa,siellä on lapsille vaikka mitä kivaa(Googleta). Rauhalahdessa ei oikein ole lapsille mitään erikoista. Fontanellassa on aaltoallas,vesiliukumäki iso ja pieni,luola ja ihan naperoille pari omaa allasta. Hyvä paikka lapsiperheelle,ainakin meidän 5v tykkäsi kovasti.
- Anselmi83
Kävin Rauhalahdessa marraskuussa ja se oli suuri pettymys. Tulee sellainen kuntoutuslaitoksen tuntu. Altaat on tosi pieniä ja aina täynnä, voin vain kuvitella mitä se on näin lomien aikaan... Pukuhuoneet ahtaat. Ohjelma suunnattu 50 ikäisille ja ruokakaan ei ollut mitään kehumisen arvoista. Mustalaiset kokoontuu usein Rauhalahteen. Kannattaa harkita enemmän lapsiystävällisempää paikkaa. Siilinjärven Fontanellaa kannatan minäkin. Sieltä löytyy mukavaa kylpyläelämää koko perheelle.
- Samaa kuin meidän seurue.
Nimittäin ruokamyrkytystä. 2 v sitten hääjuhlassa sai kokosakki paskataudin. R-lahti ei ottanut vastuuta, kun yllättäin ruokanäytteet hävisi. Ei meinaan hevillä unehdu tuollainen venkoilu.
- Etelän Elli
Mikä on lumi- ja jäätilanne Kuopion ja Rauhalahden tienoilla? Voiko hiihtää, luistella, onko pulkkamäkiä lapsille?
- tännevaantäällälasketaan
onhan täällä lunta...ainakin vielä toistaiseksi vaikka plussakeliä puskee. mutta eiköhän sitä vielä riitä hetkoseksi vaikkei minulle niin väliksi jos vaikka kevät jo kolkuttelisi.
- Dans
Mitä Rauhalahdessa tiistai iltaisin? Onko tanssia, siis karaokea on mutta tanssitaanko siellä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668