Osaisko kukaan valaista aloittelijaa. Löysin kaapista vanhan jujutsu-puvun ja olisin kysynyt, onko siinä jotain oleellista eroa karatepukuun. Olen karaten alkeiskurssilla ja puvun hankinta on edessä. Kävisiköhän jujutsupuku? Kiitos jo etukäteen vastauksesta:)
Jujutsu puku karatessa?
3
1016
Vastaukset
- 123
jotain pientä eroa, jutsu puvun takki saattaa olla vähän vahvistetumpi tai ns. riisikudottu kun taas karatepuku on hieman kevyempi. tosin pukuja on niin montaa mallia että pukusi voi olla ihan samanlainenkin kuin karatepuku.
jos se on valkoinen ja sopii sun päälle niin siitä vaan, no problem. - 123
karate puvussa on sellaset pienet nauhat kyljissä joilla puku pysyy kiinni. judo ja jutsu takeissa ei koska ne voi revetä jos retuutetaan. voit tehdä sellaset itse jostain nauhasta. tosin mä pidän ne aina auki, takki pysyy myös vyöllä.
- Hanna-80
vastauksesta ja uskoni vahvistamisesta:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2463342Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3632988Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,192005Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.821861Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651778Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251512
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841423Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414