Marjukka osaa sanella kirjan!

.... jolla rouva Karttunen pilasikin kaikkein naisten ja erityisesti puolueensa maineen.
HYI häpeä.
No, ei niin huonoa ettei jotain hyvääkin.

----ei kovin tiuha seula tällä puolueella.
1150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tämä kokoomuksen entinen kansanedustaja Marjukka Karttunen kehuskeli edellisellä viikolla, että häntä panettaa aamusta iltaan, vaikka hänelle on pantu rojut itämään. Sitten entisenä kokoomuksen kansaedustajana hän vielä kehuskeli, että hän asettelee turvonneiden rintojensa koristeeksi strasseja, että miehet kuolaisivat enemmän hänen peräänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onneksi putosi kirjoitti:

.... jolla rouva Karttunen pilasikin kaikkein naisten ja erityisesti puolueensa maineen.
HYI häpeä.
No, ei niin huonoa ettei jotain hyvääkin.

----ei kovin tiuha seula tällä puolueella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu