siltä näyttää ei mitään vastusta kärpät vie muita 100-0 eikä mitään rajaa liian hyvä joukkue sm-liigaan joten kärpät voittaa tänäkin vuonna mestaruuden eikä kukaan muu voi sille mitään
sm liiga liian helppo kärpille?
pelicansfani
131061
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ainakin tämän hetken kovakuntoisimmalle joukkueelle, IFK:lle, kärpiöt olivat vastaantulijoita.
yksi oikea ottelu..tuomitaan sitten vasta. vuodesta 1975 on pelattu liigaa joka sisältää myös play offs pelit. jalkapallossa vieläkin jaetaan mitalit suoraan runkosarjan perusteella.
15.4 viimestään ratkeaa mestari, ja se ei tule olemaan kärpät.
1.Kärpät on jälleen murskaavan ylivoimainen. Runkosarja oli lähinnä höntsäilyä Kärpille.
2.Janne Pesonen on 100x kovempi kuin Ville Leino, joka ei ollut lähelläkään pistepörssin voittoa.
3.Kari Jalonen on kovin jätkä SM-liigassa, kun otetaan huomioon sekä pelaajaura että valmentajaura. Pelaajana 4 mestaruutta, runkosarjan yhden kauden piste-ennätys (93) sekä pudotuspelien kaikkien aikojen piste-ennätys (115). Päävalmentajana hän nappaa nyt kolmannen mestaruutensa, kakkosvalmentajana on myös kolme mestaruutta. Valmennusura jatkunee vielä pitkään.
4.Kaikin muinkin tavoin Kärpät ja Kärppien pelaajat ovat parhaita.
4.Kaikin muinkin tavoin Kärpät ja Kärppien pelaajat ovat parhaita.?????
pitäisi kait olla, että
4.Kaikin muinkin tavoin Kärpät ja Kärppien ostopelaajat ovat parhaita.
esim. jokerit omia kasvatteja ei ole nähnytkään hankkii hoopeekoolta kaikki parhaat
ja ville leino on paska kärkky joka alko itkee
Lestadiolaiset johtaa/ omistaa Kärpät. Hallitus on täysin lessuja. Moni fanikin on saanut kiihkon kirkastusjuhlilta..
Miksi tämäntyyppiset kirjoitukset poistetaan, vaikka kirjoitus on asiapainotteinen eikä ketään loukkaava?
samanaikaisesti moni Kärppäfani kirjoittaa asian vierestä niin täällä kuin muiden jengejen sivuilla.
Täällä on tarkoitus keskustella "-- Oulun Kärppien pelaajista ja otteista jääkiekon SM-liigassa".
Tämä ei ole uskontopalsta. Uskonto ei ole relevantti asia jääkiekon ja SM-liigan kannalta.
Toiseksi, väitteesi ovat hyvin kummallisia. Lestadiolaisten osuus myös Oulun väestöstä on varsin pieni. En ole asiaan perehtynyt, mutta on vaikea uskoa, että heillä olisi kovinkaan suurta absoluuttista osuutta Kärppä-toiminnassa.
Erittäin moni Kärppäfani käyttäytyy kiihkomielisesti. Samalla tavalla käyttäytyy yleensä Herätysliikkeen jäsenet ym. Tästä syystä vertaus.
Uskonnollisiin piireihin kuuluvat pitävät valta-väestöä hairahtaneina ja epäkelvompina kuin itseään ja muita samaan lahkoon kuuluvia jäseniä. Tosiasia on, että Pohjois-pohjanmaalla asuu Lestadiolaisista 90%. Helluntailaiset on toinen ryhmä, joka vaikuttaa maakunnissa. Kenenkään uskonnollista vakaumusta en tässä muuten ala erittelemään.
Jokainen, joka pitää muiden joukkueiden faneja "kusipäinä", "paskoina" ym. roskasakkina voi miettiä oman kiihkonsa syntyä.. Jatkakaamme siis asialinjalla myös toisten joukkueiden sivuilla.
No johan pomppas, omituinen höpöttäjä liikkeellä taas ja pipo päässä. Eikös se sovitttu, että kun mainitset KunigasKärpät nimeltä, sinun pitää ottaman pipo pois päästä ja kumartaman syvään.
Ole hyvä ja laita nimiä tiskiin, ketkä kaikki ovat Kärppien organisaatiossa lestadiolaisia. Minä en ainakaan tiedä yhtään.
siihen neljäntuulenlakkiisi, hyppää porosi selkään ja ratsasta vittuun täältä!
Esim. Arponen on lessu (vaikka sinä sitä et tietäisikään)!
Sellainen vain tiedoksi, että neljäntuulenlakki on lappilainen. Oulun kanssa sillä ei ole mitään tekemistä. Myöskään poroja ei Oulussa ole. Tosin niitä on ilmeisesti tulossa, kun pohjoinen Ylikiiminki liitetään kuntaliitoksella Ouluun 2009. Mutta varmaa tietoa minulla ei siitä ole.
Vai on Arponen lessu? No voi herttiläinen sentään! Jos muita nimiä ei tule, niin kylläpä on Kärpät vähällä pilannut sinun elämäsi. Oikein uskovainen joukkueen organisaatiossa, ajatella. Toisaalta vaikka uskovaisia jossain pelaakin, niin enpä minä ainakaan siitä viitsi älämölöä pitää, enkä varsinkaan itkeä sitä muiden palstoilla. Se lienee itse kunkin henkilökohtainen asia.
Mutta toivotan sinut tervetulleksi loppuotteluun Raksilaan. Voit sitten ovella polvistua pipo kourassa jokaisen Kärppäpaidan edessä anomaan armoa. Me olemme kuitenkin ystävällistä porukkaa nöyrille vieraille. Saat ihan ikioman kärppäpiponkin, jota ei tarvitse riisua pois.