Ei seksiä

Mistä apua????

Olemme seurustelleet jo useamman vuoden. Aluksi seksi oli todella hyvää ja mietinkin usein mielessäni, että voiko näin hyvää seksiä ollakaan.

Jonkin ajan päästä tyttöystäväni alkoi torjua yrityksiäni. Lopulta se johti siihen, että en oikein enää viitsinyt yrittää, koska harmitti se ainainen torjuminen. Tilanne on edennyt jo niin pahaksi, että seksiä on ehkä max. 2 kertaa kuussa, jos sitäkään. Kumpikaan ei tee juurikaan aloitteita ja seksiä ei siis ole. Silloin kun seksiä on niin se on edelleen todella hyvää ja molemmat nautimme siitä.

Mitä tässä tilanteessa voisi tehdä? Lähteäkään en halua, koska rakastan tyttöystävääni paljon. Olemme muutamia kertoja jutelleet asiasta, mutta sama jatkuu edelleen. Joskus olen kuullut että kun seksi toimii, niin sitä ei tarvitse ajatella ja jos se taas ei toimi, niin sitä ajattelee melkein koko ajan. Meillä (tai ainakin minulla) tilanne on juuri tämä. Molemmat olemme vielä ihan mukavan näköisiäkin, joten en usko että mistään häpeilemisestä on kiinni.

2

1333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-pihtari

      Siis en nyt tarkoita olla mitenkään ilkeä, mutta... Omalla kohdallani olin ensimmäisessä suhteessani se pihtaaja, koska seksi vain ei ollut hyvää. Mieheni kohteli minua kuin jotain täytettävää nukkea, eikä hänellä ollut aavistustakaan mitä tehdä naiselle. Tyhmyyttäni ja nuoruuttani teeskentelin orgasmin ja mies luuli olevansa hyväkin rakastaja. Ja sitten oli ihan ihmeissään, että miksi ei seksiä ollut vaikka "molemmat nauttii". Enkä hennonnut kertoa, etten ollut koskaan nauttinut seksistä hänen kanssaan.

      Erosimme ja tapasin uuden miehen, joka on aivan ihana sängyssä. Ja nyt viidentoistavuodenkin jälkeen olen melkeinpä innokkaampi rakastelemaan kuin hän!

      Ehkä tyttöystäväsi ei halua loukata tai ei oikein itsekään tiedä, mistä tykkäisi? Yritä puhua ja kannustaa häntä kertomaan. Tai kohteletko häntä vain välineenä, jonka avulla saat orgasmin? Minulle ainakin on tärkeää, että minua kohdellaan ihmisenä ja tämä on miesten kanssa hankalaa, kun mies ei kuitenkaan pysty tuntemaan samaa, mitä nainen miestä kohtaan.

      Totuus on kuitenkin, että ellei mitään sairautta tai vastaavaa ole, niin ei nainen kieltäydy nautinnollisesta seksistä. Huonosta seksistä kylläkin!

      • Saatat olla oikeassa

        Niin voihan olla, että minulla on aivan väärät luulot tilanteesta. Kiitos sinulle asiallisesta viestistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3390
    Aihe