50-päiväänne? Kaipaisin ideoita bileisiin.
Mitenkä olette juhlistaneet
10
374
Vastaukset
- arvoinen juttu...
paitsi jos on päässyt keskoshoidosta vaikka kotiin tai ollut tupalkkalakossa tai ryyppäämättä 50päivää.
%0v päivänä olin "matkoilla".- pian fifty
olen toista mieltä. Haluan pitää hauskaa ystävieni kera. Elämässähän toki voi olla pystyyn kuollut jo ennen tätä vuosikymmentä ja jatkaa sujuvasti kunnes heittää veivinsä kokonaan.
- juhlitaan
pian fifty kirjoitti:
olen toista mieltä. Haluan pitää hauskaa ystävieni kera. Elämässähän toki voi olla pystyyn kuollut jo ennen tätä vuosikymmentä ja jatkaa sujuvasti kunnes heittää veivinsä kokonaan.
50-päivää se oli se pointti!
Kamalaa, ei se ikä, vaan se "Juhla"
Taidan ilmoittaa, että olen matkoilla ja painun
viikoksi mökille.kaikille selväksi että ei lahjoja ei juhlia. Oma porukka vaan syömään. Tytär ja mies olivat kuitenkin järjestäneet yllätysjuhlat jossa oli 40-50 ystävää ja sukulaista ja täytyy kyllä sanoa että ei sen hienompaa päivää ole ollutkaan. Itku pääsi pakko myöntää. Ja sain fillarin. Oli ruokaa viinaa ja mukavaa seuraa ja karaokea laulettiin niin että hoplaaaaa!!!!!!!!!
- pian fifty
lainkaan se juhla ole kamala.Juhlat on ihania. Ikä kylläkin- tai se, miten siitä puhutaan tai kuvataan. Loppujem lopuksi ikä on vaan numeroita!
Ja arvaa miten kävi? Vietin juhlat lapsuudenkodissani oman perheen kanssa. Mutta kun tulin kotiin niin yksi jos toinenkin ilmoitti tulevansa rääppiäisiin! Ja työkavereille piti pitää töissä erikseen kemut tyyliin: "ethän nyt meitä ilkiä unohtaa"!
Niin että helpommalla olisin päässyt kun olisin kutsunut kaikki kerralla meille ja pitänyt juhlat yhdellä rysäyksellä!- pian fifty
piive kirjoitti:
Ja arvaa miten kävi? Vietin juhlat lapsuudenkodissani oman perheen kanssa. Mutta kun tulin kotiin niin yksi jos toinenkin ilmoitti tulevansa rääppiäisiin! Ja työkavereille piti pitää töissä erikseen kemut tyyliin: "ethän nyt meitä ilkiä unohtaa"!
Niin että helpommalla olisin päässyt kun olisin kutsunut kaikki kerralla meille ja pitänyt juhlat yhdellä rysäyksellä!minäkin päätin sovinnolla 'rysäyttää' kerralla niin ei sitten tarvi moneen kertaan organisoida eri pippaloita.
- kuurankukka
Hei
Omista 50v.päivistä on jo kaks vuotta =)
Mutta, juhlin tietty...syntymäpäiväni on kesällä,
joten silloinhan voi järjestää vaikka puutarhajuhlia =)
Me vietimme 50v.päiviä mökillä vapaamuotoisesti,rennosti ihan mökkivaatteissa,tosin mulla oli pitkä mekko =) laitoimme yhdessä ruokaa ja sukulaiset toi kakun tullessa.Rentoa meininkiä!Ei mitään "jäykkää juhlintaa"
Minusta jakainen syntymäpäivä on juhlimsen arvoinen...jokatapauksessa vuosia tulee....miten siihen suhtautuu?se on jokaisen oma asia sitten. - kuurankukka
Niin..ja tee syntymäpäivistäsi juuri sinun näköiset juhlat =)Ei niin et..mitä sukulaiset haluaa tai ystävät!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1132352Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from381949Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen301887- 1021877
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276481876Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la581159- 1101056
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20933- 54880
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110857