50-päiväänne? Kaipaisin ideoita bileisiin.
Mitenkä olette juhlistaneet
10
372
Vastaukset
- arvoinen juttu...
paitsi jos on päässyt keskoshoidosta vaikka kotiin tai ollut tupalkkalakossa tai ryyppäämättä 50päivää.
%0v päivänä olin "matkoilla".- pian fifty
olen toista mieltä. Haluan pitää hauskaa ystävieni kera. Elämässähän toki voi olla pystyyn kuollut jo ennen tätä vuosikymmentä ja jatkaa sujuvasti kunnes heittää veivinsä kokonaan.
- juhlitaan
pian fifty kirjoitti:
olen toista mieltä. Haluan pitää hauskaa ystävieni kera. Elämässähän toki voi olla pystyyn kuollut jo ennen tätä vuosikymmentä ja jatkaa sujuvasti kunnes heittää veivinsä kokonaan.
50-päivää se oli se pointti!
Kamalaa, ei se ikä, vaan se "Juhla"
Taidan ilmoittaa, että olen matkoilla ja painun
viikoksi mökille.kaikille selväksi että ei lahjoja ei juhlia. Oma porukka vaan syömään. Tytär ja mies olivat kuitenkin järjestäneet yllätysjuhlat jossa oli 40-50 ystävää ja sukulaista ja täytyy kyllä sanoa että ei sen hienompaa päivää ole ollutkaan. Itku pääsi pakko myöntää. Ja sain fillarin. Oli ruokaa viinaa ja mukavaa seuraa ja karaokea laulettiin niin että hoplaaaaa!!!!!!!!!
- pian fifty
lainkaan se juhla ole kamala.Juhlat on ihania. Ikä kylläkin- tai se, miten siitä puhutaan tai kuvataan. Loppujem lopuksi ikä on vaan numeroita!
Ja arvaa miten kävi? Vietin juhlat lapsuudenkodissani oman perheen kanssa. Mutta kun tulin kotiin niin yksi jos toinenkin ilmoitti tulevansa rääppiäisiin! Ja työkavereille piti pitää töissä erikseen kemut tyyliin: "ethän nyt meitä ilkiä unohtaa"!
Niin että helpommalla olisin päässyt kun olisin kutsunut kaikki kerralla meille ja pitänyt juhlat yhdellä rysäyksellä!- pian fifty
piive kirjoitti:
Ja arvaa miten kävi? Vietin juhlat lapsuudenkodissani oman perheen kanssa. Mutta kun tulin kotiin niin yksi jos toinenkin ilmoitti tulevansa rääppiäisiin! Ja työkavereille piti pitää töissä erikseen kemut tyyliin: "ethän nyt meitä ilkiä unohtaa"!
Niin että helpommalla olisin päässyt kun olisin kutsunut kaikki kerralla meille ja pitänyt juhlat yhdellä rysäyksellä!minäkin päätin sovinnolla 'rysäyttää' kerralla niin ei sitten tarvi moneen kertaan organisoida eri pippaloita.
- kuurankukka
Hei
Omista 50v.päivistä on jo kaks vuotta =)
Mutta, juhlin tietty...syntymäpäiväni on kesällä,
joten silloinhan voi järjestää vaikka puutarhajuhlia =)
Me vietimme 50v.päiviä mökillä vapaamuotoisesti,rennosti ihan mökkivaatteissa,tosin mulla oli pitkä mekko =) laitoimme yhdessä ruokaa ja sukulaiset toi kakun tullessa.Rentoa meininkiä!Ei mitään "jäykkää juhlintaa"
Minusta jakainen syntymäpäivä on juhlimsen arvoinen...jokatapauksessa vuosia tulee....miten siihen suhtautuu?se on jokaisen oma asia sitten. - kuurankukka
Niin..ja tee syntymäpäivistäsi juuri sinun näköiset juhlat =)Ei niin et..mitä sukulaiset haluaa tai ystävät!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m372736Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?
Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.891184Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia
Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.127979Oliko mies vetäytyminen
Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.61967- 66907
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos77881EU:lta tyly ratkaisu Temulle
On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta101828Oon tässä pohtinut että se nainen
Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle70815Nainen on ihana
ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?25718Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä
Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi30684