50-päiväänne? Kaipaisin ideoita bileisiin.
Vastaukset 10
- arvoinen juttu...
paitsi jos on päässyt keskoshoidosta vaikka kotiin tai ollut tupalkkalakossa tai ryyppäämättä 50päivää.
%0v päivänä olin "matkoilla".- pian fifty
olen toista mieltä. Haluan pitää hauskaa ystävieni kera. Elämässähän toki voi olla pystyyn kuollut jo ennen tätä vuosikymmentä ja jatkaa sujuvasti kunnes heittää veivinsä kokonaan.
- juhlitaan
pian fifty kirjoitti:
olen toista mieltä. Haluan pitää hauskaa ystävieni kera. Elämässähän toki voi olla pystyyn kuollut jo ennen tätä vuosikymmentä ja jatkaa sujuvasti kunnes heittää veivinsä kokonaan.
50-päivää se oli se pointti!
Kamalaa, ei se ikä, vaan se "Juhla"
Taidan ilmoittaa, että olen matkoilla ja painun
viikoksi mökille.kaikille selväksi että ei lahjoja ei juhlia. Oma porukka vaan syömään. Tytär ja mies olivat kuitenkin järjestäneet yllätysjuhlat jossa oli 40-50 ystävää ja sukulaista ja täytyy kyllä sanoa että ei sen hienompaa päivää ole ollutkaan. Itku pääsi pakko myöntää. Ja sain fillarin. Oli ruokaa viinaa ja mukavaa seuraa ja karaokea laulettiin niin että hoplaaaaa!!!!!!!!!
- pian fifty
lainkaan se juhla ole kamala.Juhlat on ihania. Ikä kylläkin- tai se, miten siitä puhutaan tai kuvataan. Loppujem lopuksi ikä on vaan numeroita!
Ja arvaa miten kävi? Vietin juhlat lapsuudenkodissani oman perheen kanssa. Mutta kun tulin kotiin niin yksi jos toinenkin ilmoitti tulevansa rääppiäisiin! Ja työkavereille piti pitää töissä erikseen kemut tyyliin: "ethän nyt meitä ilkiä unohtaa"!
Niin että helpommalla olisin päässyt kun olisin kutsunut kaikki kerralla meille ja pitänyt juhlat yhdellä rysäyksellä!- pian fifty
piive kirjoitti:
Ja arvaa miten kävi? Vietin juhlat lapsuudenkodissani oman perheen kanssa. Mutta kun tulin kotiin niin yksi jos toinenkin ilmoitti tulevansa rääppiäisiin! Ja työkavereille piti pitää töissä erikseen kemut tyyliin: "ethän nyt meitä ilkiä unohtaa"!
Niin että helpommalla olisin päässyt kun olisin kutsunut kaikki kerralla meille ja pitänyt juhlat yhdellä rysäyksellä!minäkin päätin sovinnolla 'rysäyttää' kerralla niin ei sitten tarvi moneen kertaan organisoida eri pippaloita.
- kuurankukka
Hei
Omista 50v.päivistä on jo kaks vuotta =)
Mutta, juhlin tietty...syntymäpäiväni on kesällä,
joten silloinhan voi järjestää vaikka puutarhajuhlia =)
Me vietimme 50v.päiviä mökillä vapaamuotoisesti,rennosti ihan mökkivaatteissa,tosin mulla oli pitkä mekko =) laitoimme yhdessä ruokaa ja sukulaiset toi kakun tullessa.Rentoa meininkiä!Ei mitään "jäykkää juhlintaa"
Minusta jakainen syntymäpäivä on juhlimsen arvoinen...jokatapauksessa vuosia tulee....miten siihen suhtautuu?se on jokaisen oma asia sitten. - kuurankukka
Niin..ja tee syntymäpäivistäsi juuri sinun näköiset juhlat =)Ei niin et..mitä sukulaiset haluaa tai ystävät!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi241386Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681357- 961161
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R731072Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84759Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29718Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni47713Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43646- 63646
- 38629