Lukko tekee

historiaa!

Raimo Helminen pelasi uransa viimeisen SM-liigan runkosarjapelin Lukkoa vastaan. Kun Lukko pudottaa Ilveksen jatkosta, niin Helmisen Raipen viimeinen virallinen SM-liigan playoffs-peli on myös Lukkoa vastaan.

Eikä tässä vielä kaikki. Lukko jatkaa hyviä esityksiää ja taisteluaan. Lukko voittaa mestaruuden! Hyvä Lukko! Taistele Lukko!

3

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei mahda mittään

      lukon mestaruusjuhlissa nähdään myös putin, joka valitaan uuden suur-suomen presidentiksi. pääkaupunkiksi nousee rauma, joka äänestyksessä lyö kälviän niukasti. myöhemmin myös ruotsi liittyy suomeen, kun suomesta löytyy öljyä. raumaa laajennetaan rankasti aina entiseen ouluun asti ja alaspäin auraan saakka. rauma palkitaan kansainvälisesti maailman realistisimpana kaupunkina, jossa ei todellisuus sekoitu haaveiluun. rauman yliopistolla kehitetään lääke kuolemaa vastaan, väkiluku vain karkaa hetkeksi käsistä, kun kaikki elävät ikuisesti.

      • päivän paras

        Tena petti, nauroin niin makeasti! t.Ape


    • ja suurista haaveillaan

      ei hyvää päivää ja kukkuu..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      194
      6779
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      1996
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1658
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1198
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      46
      1061
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      1027
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      957
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      924
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      899
    Aihe