Ajattelin turbottaa Scagliettin ja käyttää sen VTT:llä mittauksissa. Tämä ihan vaan siksi, ettei millä tahalla viritetyllä turbokinnerillä pääse haastamaan liikennevaloista.
Mitäs turboja muut olette käyttäneet 612:ssa? Itse ajattelin käyttää kahta GT60:tä ja moottorinohjaukseksi ajattelin KMS:ää. Välijäähdytin ja ahtoputket on tarkoitus teettää USA:ssa.
Ferrari 612 Scagliettin
10
1927
Vastaukset
- kannattaa laittaa
uusi hajukuusi...
- Tammitykki100
Ehdottaisin että ensin heräät...
- hereillä.
ja ihan tosissani
- on mun valinta
kokeile säkin
- kierroksilla
alkaa toimia ja onko paljon viivettä?
- oikein hyvä
kierroksilla kirjoitti:
alkaa toimia ja onko paljon viivettä?
Moottorinohjaus, niin turbo tulee mukaan niin alhaalta, ettei sitä edes huomaakaan. Mulla tosin on turbotettu Modena mutta aika lailla samalla tavala sekin toimii
- pelannut
liikaa gran turismoa?
- Omni
Eipä ole Gran Turismoissa Ferraria, pässi. Selvitä faktat ennenkuin yrität vittuilla...
- runkkupulu
Kannattaa harkita tuota moottorin ohjausta uudestaan, kun KMS ei pysty ohjaamaan kuin 10 sylinterisiin asti. V***n idiootti!
- yhteyttä.
Ota yhteyttä Novitec nimiseen firmaan, ne tekee sen ihan alusta loppuun, ainakin tuo F430 viritys on ihan ok. Saavat ainakin siitä pihalle sellaiset 707hv. Eiköhän ne jotain keksi tuohon Scagliettiin kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854598
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864426Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli173612Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402987Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102794En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212711IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392143Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1171332