Osaisko joku kertoa että mikähän elokuva mahtaa olla kyseessä, jonka muista hämärästi vuosilta 89 vai oisko ollu 1990. Mies ajaa moottoripyörällä rekanalta ohi. Ja sitten lopussa tämä sama mies heittää iso tukkaisen naisen sillalta, nappaa jaloilla kaulasta ja alas sillalta ja salkullinen raha lentää mukaan. mikähän elokuva mahtais olla ?? voisko olla Tom Cruisen leffa tai sit Patrick Swayze.. pliis kertokaa ????
MIKÄ LEFFA???
Jorma833
4388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aces go places II joka tunnettiin suomessa nimellä Mad Mission 2.
http://www.imdb.com/title/tt0086646/
Ainakin sarjan kolme ekaa osaa olivat 80-luvun lopulla suomen videovuokraamoissa. Aivan hillitöntä huumorilla höystettyä agenttitoimintaa. En muista oliko kyseisessä filmissä tuollaista kohtausta mutta ainakin tyyli sopisi ja kakkososalla oli bike imdb:ssä hakusanana.
Ei se taida olla tuo leffa, jos oikeen muistan siinä näytteli Tom cruise tai patrick swayze mutta ehkä olen väärässä. prkl mikähän se vois olla:) jotenkin vaan jäänyt mieleen se elokuva.
Vanilla Ice?
Sky.