Mä oon jo melkein kolkyt muija ja seurustellu liki 10 vuotta. Kysymys kuuluukin: Kuinka kovaa munaa pitää runkata kun ottaa suihin ja liikkuuko nahka terskan päällä vai onko nahka miten? Pelkään että runkkaan liian kovaa ja satutan miestäni. Pitääkö munasta puristaa?
saisko neuvoja
miehiltä
42699
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sinun kannattaa kysellä mieheltäsi, mikä tuntuu parhaimmalta. Asiaa voi yhdessä opetella.
No miehillä on myös eroja, joku tykkää kullin lujasti puristamisesta ja joku taas ei.
Kyllä se kullin nahka kannattaa painaa alas terskanpäältä , kun alkaa runkkaamaan.
Suihinotossa on varmasti tärkeä se, että hyväilee kielellä terskaa kun se on suussa.
Sitten voi runkata varresta vielä, ihan reilusti,
niin johan alkaa spermat tulemaan.
Kyllä ne hyväilyt on niin tapaus- / mieskohtaisia, ettei voi mitään ohjetta antaa.
Yksi tykkää hellästä, toinen rajusta. Joku ei tykkää suuseksistä ollenkaan.
Ei ole edes mikään pakko kädellä tehdä runkkausliikettä samaan aikaan.
Yleisin mistä miehet pitää, on se että kiristää vähän nahkaa pois päältä. Eli pidät ihan peniksen tyvestä kiinni ja vedät nahkaa vatsaanpäin. Se on sitten taas tapauskohtaista, kuinka kovaa. Mutta pieni kiristäminen on aika yleistä, että siitä tykätään.
Esinahasta sitten olisi vaikka paksun kirjan verran kerrottavaa. Taas ihan mieskohtaista.
Eli joillain on nahka normaalitilassakin pois päältä. Silloin sinulla ei ole mitään murhetta siitä liikkuuko se nahka tms. Se on ja pysyy pois päältä.
Seuraava vaihe on se että nahka tulee heti pois päältä, kun vähänkin jäykistyy.
Tuskin sellainenkaan nahka missään vaiheessa jäykkänä menee päälle, vaikka teet suullasi mitä tahansa.
Kolmas tyyppi on sitten se jossa nahka pysyy jopa jäykkänä päällä.
Jos miehesi siihen kuuluu, niin silloin voisit enemmänkin syventyä siihen "kiristystekniikkaan" Ei se tarvitse olla edes rajua, mutta pitää siitä huolen, ettei se nahka mene missään vaiheessa suuseksiä, terskan päälle.
Jos teet runkkausliikettä, niin se mahdollisuus silloin on olemassa.
Eli pidät vaan tyvestä kiinni ja vedät nahkaa kaiken aikaa vatsaanpäin.
Terskahan se herkin paikka on, jota juuri sillä hetkellä suullasi hyväilet. Jos siihen menee nahka päälle, niin tunto häviää aina jonkin verran.
Kalusta saat puristaakin.
Silloin ainakin tuntuu hyvälle, kun miehellä alkaa tulemaan ja teet peukako-etusormi lenkin peniksen tyven ympäri ja puristat, aika lujaakin.
Mutta taas riippuu siitä miehestäsi, mistä hän tarkalleen tykkää.
Kysy mieheltäsi mistä hän tykkää. Kuullostaa aika surulliselta jos 10 vuoden seurustelun jälkeen ei tiedä mistä kuppani pitää tai jos ei tiedä liikkuuko nahka terskan päällä vai ei. Monelle parille puhuminen tuntuu olevan pelottavaa mutta kannattaa kuitenkin rohkeasti puhua kumppanilleen sillä puhumalla yllättävän moni asia ratkeaa. Kannattaa myös joskus pitää valot päällä ja silmät auki niin selviää minkälainen se miehen penis on, liikkuuko esinahka vai ei.
Kannattaa katsoa homovideoita miten homma toimii parhaiten. Toinen mies toiselle on ilman opettelua paras asiantuntija. Kuitenkin erot ovat yksilöllisiä, joten sinun on saatava miehesi kertomaan omalta kohdalta.