Asennusongelma

Jouduin formatoimaan kovalevyn ja asentamaan Windows xp:n uudestaan. Miksiköhän nyt ei tule koko kovalevytila (40 Gt) käyttöön vaan levyn kokona näkyy ainoastaan 2 Gt. Mikä vikana ja mikä avuksi?
3191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ensin osiointi, sitten osin formatointi.

Äänestä
  • Miten osiointi tapahtuu? Olen tehnyt joskus, mutta en muista.

    Äänestä

ja siihen tuli sillai, et siä oli sen instalsiildin mielest liian vähän tilaa kokonaiset vähän alle miinusxkytgigaa. Ja sit se sano, et jos mä oisin ihan varma, että siä on enemmän, niin kannattais ehkä kokeilla varmuuden vuox asentaa vaan ja jättää se tilasto omaan arvoonsa. Aika outoo!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äkspee kirjoitti:

Jouduin formatoimaan kovalevyn ja asentamaan Windows xp:n uudestaan. Miksiköhän nyt ei tule koko kovalevytila (40 Gt) käyttöön vaan levyn kokona näkyy ainoastaan 2 Gt. Mikä vikana ja mikä avuksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu