Bussikuskit hurjastelevat

Taas yksi herkkä kaasujalka teki kolarin:

http://www.iltalehti.fi/helsinki/200803067350943_hi.shtml
91383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

että jarrujalka.

Äänestä

HURJASTELEVAT, VARMAAN HENKILÖAUTOJA ON ENEMMÄN KOLAREISSA MITÄ BUSSEJA, ET VAIN SOKEANA SITÄ HUOMAA

Äänestä
  • SINÄKIN OLEMAAN HUUTAMATTA!!!!!!!!

    Äänestä

Turvavyöt kaikkiin busseihin, siis myöskin katureihin, vuosimallista riippumatta, niin porukka pysyy penkeissään vastaavissa tilanteissa.

Äänestä
  • ei vaan toimi reaalimaailmassa, ei noita kukaan käyttäisi ja nuoriso veisi kaikki mukanaan ainakin auton takaosasta, tuntuu ainakin kovasti heitä nuo penkkien pehmusteet kiinnostavan, liekö pesätarpeita kaivelevat niistä..

    Äänestä

  • Ja kunnon istuimet johon mahtuu kunnolla suomalainen läskiperse.
    Nykyisissä busseissa kaksi aikuista ei pysty istuman vierekkäin

    Äänestä

Jos en olisi väistänyt rakennustyömaan aitojen läpi omalla autollani olisi "ammattiautoilijan" alle jäänyt minä itse, puolisoni ja 1,5 v. poikani. Bussikuski pakeni onnettomuuspaikalta ja silti sai VAIN 150 € sakkoa. Helsingin poliisin mielestä sakko on riittävä rangaistus, eli toisin sanoen perheeni arvo on 150 €?!? Onneksi on tämän ammattiautoilijan tiedot..

Äänestä
  • ET KERTONUT MIKÄ OLI SINUN OSUUTESI TAPAHTUMAAN.
    SANO MINULLE MIKSJ PAKENISIN KOLARIPAIKALTA,ENHÄN MINUN MAKSETTAVAKSENI TULE KUIN PIENET SAKOT.ET TAINNUT KERTOA KOKO TOTUUTTA ASIASTA.KIITOS VAAN ME KAIKKI KUSKIT SAAMME MENNÄ V****** JA SINÄ P*********.

    Äänestä

  • Y.ALA-ANTTILA kirjoitti:

    ET KERTONUT MIKÄ OLI SINUN OSUUTESI TAPAHTUMAAN.
    SANO MINULLE MIKSJ PAKENISIN KOLARIPAIKALTA,ENHÄN MINUN MAKSETTAVAKSENI TULE KUIN PIENET SAKOT.ET TAINNUT KERTOA KOKO TOTUUTTA ASIASTA.KIITOS VAAN ME KAIKKI KUSKIT SAAMME MENNÄ V****** JA SINÄ P*********.

    Taisi pelle itse mokata ja nyt me kaikki ammattikuskit ollaan kusipäitä. Tattista vaan sulle.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


taas nähtiin kirjoitti:

Taas yksi herkkä kaasujalka teki kolarin:

http://www.iltalehti.fi/helsinki/200803067350943_hi.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu