Ehkäpä Suomessa pitäisi pääministeristä tehdä arvojohtaja. Hän ainakin yrittää käyttäytyä arvokkaasti.
Pääministeri arvojohtajaksi!
Presidentin mies
9297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pääministeri on olemukseltaan selkeästi erittäin sopiva tulevaksi arvojohtajaksi ja presidentiksi.
Kenties pääministerin tulisi edelleenkin keskittyä politiikan, hallituksen ja valtiokoneiston johtamiseen.
käydä ees kusella tai paskalla????????????????
Suomessa pääministeriä pidetään sosiaalisesti rajoittuneena ja ajoittain kummallisena johtajana. Olisi aika, että pääministeri ryhtyisi hoitamaan seremoniallista virkaansa arvokkaasti ja että arvottomuusjohtajasta tulisi vihdoin arvojohtaja, sellainen kuin Kekkonen oli pääministerinä useat kerrat.
Pääministerin pitää oppia eroamaan kaikista entisistä naisistaan arvokkaasti shampanjaillallisella eikä vain tekstiviestillä, minkä seurauksia veronmaksajat maksavat itkien.
Ehdotan, että arvottomuusjohtaja ryhtyy johtamaan edes itseään arvojohtajana.
keskittyä valtiokoneiston johtamiseen, mutta pystyykö hän selviytymään tästä triviaalien yksityöskohdien viidakosta valtakunnan arvostetuimpaan asemaan?
pääministeri todella tehtävissään tarvitsee suhteessa yksityiselämämsä kommentoimiseen, itsensä johtamisen olettaa olevan hyvin tuttu termi, mutta myös nuo "ei niin sopivat" -tyttöystävät on elegantilla tavalla osattava hyvästellä!
Matti opettelee naisia kuin teini-ikäinen mopoja.
hänen aivottomuuden?
vaikeampi juttu tietysti...