miehet! miten voitte olla niin ällöjä, että vieraan naisen kanssa salaa treffaatte ja suutelette, kun oma vaimo on viimisillään. sellaisilta miehiltä munat pois!!
kaikki miehet voi pettää
sivusta seurannut
61412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Meitä on moneen junaan, molemmissa sukupuolissa. Miehet eivät sitäpaitsi petä sen enempää kuin naisetkaan.
Tuotahan tekee niin miehet kuin naisetkin, etenkin jos suhteessa ei ole kaikki hyvin.
... aivan, se ei ole sukupuolesta kiinni...vaan periaatteesta...
periaatteesta? Mikähän sellaisen ihmisen periaate on joka pettää??
pettäminen.
Nykyään ihmiset luulevat, että romanttinen rakkaus jatkuu myös avo/avioliitossa. Entisaikoihin kun ei menty liittoihin romanttisen rakkauden psykoosissa niin liitot myös kestivät, koska silloin tahdottiin olla liitossa.
Romanttinen rakkaus ei kestä liitossa. Puhun tarkoituksella liitosta, koska se määrittelee suhdetta parhaiten. Mennessään liittoon ihmiset kuvittelevat, että se toinen henkilö on vastuussa sen toisen onnesta, vaikka oikeasti jokainen on vastuussa omasta nnestaan, myös onnellisuudestaan liitossa.
Kumppani ei voi myöskään täyttää sen toisen kaikkia toiveita ja tarpeita, jolloin tarpeita pitää tyydyttää, jotenkin muuten, enkä puhu nyt seksistä vaan muista tarpeista, mutta tämä koskee myös seksiä.
Liitossa pitäisikin keskittyä hoitamaan sitä liittoa ja olemaan siinä tyytyväinen, sillä pitemmän päälle liitto on pitkälle sitä, että oppii sietämään toista ihmistä ja niitä omia puutteitaan, jotka toisessa ärsyttävät.
Hyvä liitto on kumppanuutta ja luottamusta ja sallimista hairahtaa ja tulla takaisin ja saada anteeksi.
Jos joku suutelee tai tapailee liton ulkopuolista henkilöä niin mitä sitten? Ei siinä liitossa tarvitse silti mitään vikaa olla. Kyllä sitä aikuisella ihmisellä voi olla myös rinnakkaisia ihastumisia tai rakkauksia.
Kun on pitkässä liitossa (yli 30v), kuten minä, niin oppii myös katsomaan toisen heikkouksia lempeästi ja antamaan itselleen anteeksi omansa ja erittäin tärkeää on sekin, että kaikkea ei tarvitse toisesta tietää eikä toiselle kertoa. Ei myöskään kanssaihmisten tarvitse toimia viestin viejänä.
notta parisuhteessa pärjää. Erot ovat yleisiä nykyisin, koska luullaan ja uskotaan rakkauteen. Ei sitä ole kuin hetkittäin. Vahva kumppanuus on eri asia. Kaikki pettävät. Jos ei osaa katsoa sormien läpi tai pitää itse saldoaan tasoissa, kannattaa olla yksin. Elää voi vain omaa elämäänsä. Tosin moni ei kykene edes tunnistamaan omia halujaan, joten elelee sitten sit kun elämää puolison ja/tai lasten kautta ja ihmettelee, miksi on paha olla? Viinakaan auta,,,kele,,,