Tällä tavalla, ei kun tällä...

Jaukuttaja

Ongelma on seuraavanlainen: poikaystäväni on jumittunut kielisuudelmiin. En tiedä kuinka vihjaisin hienovaraisesti, että välillä voisi tyytyä ihan normaaleihin suudelmiin. Toisaalta välillä suukottelemme pienenpieniä pusuja, mutta se välimuoto on ihan kadoksissa! Ei sillä ettenkö nauttisi suutelemisesta ranskalaisittain, mutta jotain muutakin kaipaan.

Asia numero kaksi: luulin kerran keksineeni jotain mukavaa, ja kiusoittelin poikaystävääni pitkän aikaa sängyllä pötkötellessä lipomalla hänen huuliaan, näykkimällä ja suukottelemalla, mutta niin, etten antanut hänen käydä käsiksi. Jossain vaiheessa innostus (jos sitä edes oli....) lopahti. Kuulostaako tuo teidän miesten mielestä huonolta idealta, vai annoinko vain odottaa liian kauan?

1

1044

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .............

      Teillä on parisuhteessa kommunikaatio-ongelma. Jos ei kiinnosta alkaa puhumaan ja kuuntelemaan toista, niin loppuelämästäsi tulee helvettiä ja valitat täällä sitten kymmenen vuoden päästä että kuinka meille kävi näin.

      Sanot tai näytät sille poitsulle, mitä haluat.
      Näytät että tuntuu hyvältä silloin kun tuntuu.
      Kysyt mitä se haluaa.

      Oliko vaikeaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4862
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3523
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2430
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1548
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      40
      1413
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      23
      1312
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1222
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1108
    9. 165
      1089
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1027
    Aihe