Eli tarvitsisin nyt kovasti neuvoa seuraavaan asiaan:
Olen juuri muuttanut ja pitäisi saada parveke verkotettua kissoja varte, kun kerran isännöitsijäntoimistokin luvan asiaan antoi. Mielellään ihan ammattilaisten tekemänä. Olisiko kellään siis suositella hyviä firmoja moiseen urakkaan? Asun Itä-Helsingissä, eli lähialueelta olisi mukava saada vinkkejä. :) Kiitokseni!
Kissaverkko parvekkeelle?
2
343
Vastaukset
- länsi-helsinki
lasituta parvekettasi? Olisi mukavampi varmaan itsellesikin:) No ehkä halvemmaksi tulee verkottaa, mutta pidemmänpäälle lasitus on mukavampi ja kestävämpi. Itsekin mietin ensin verkkoa, kun koira kurkottelee kaiteen yli, mutta kuitenkin päädyin laseihin ja olen tyytyväinen kun parveke on kuiva talvellakin.
- Kissimirri
Valitettavasti lasitus ei käy päinsä, isännöitsijäntoimiston mukaan ainoastaan sellaiset väkerrykset sallitaan, mitkä saa helposti poistettua sitten jos ja kun tästä kämpästä joskus muuttaa. Lasitus olisi myös hieman turhan kallis operaatio, tässä kämpässä kun tuskin tulen loppuikääni asumaan. Mutta kiitos kuitenkin! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1662747
- 2011997
- 711746
- 921648
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.451514Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91471- 791151
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976