Eli kävi tänään niin että WRT54Gl modemi vilkutteli kotiin tullessa ledejään ja nyt sen läpi ei pääse enään nettiin. Jos pc:n kytkee suoraan DSL modemiin niin sitten toimii (elisan liittymä). WRT54GL status sanoo että ip osoite on DSL puolelle 0.0.0.0 ja tukisivut sanovat että jos netti toimii muutoin (siis suoraan DSL modemista) , mutta tämä osa ei niin sitten pitää konfata PPPoE asetukset (en halua, kun ei ole ennenkään tarvinnut), onko mitään vinkkejä mikä hemmetti tuossa on mennyt pieleen. Ei viitsisi säätää jos mikään ole edes rikki (netti ainakin toimii suoraan)
Harmittaa
WRT54GL hukkasi DSL modemin
vinsentti
2
402
Vastaukset
- ei oo tavatonta
voi auttaa jos antaa sille kovan resetin.
konfaus saattaa olla korruptoitunut.
sitten pitää asetella uusiks. - vinsentti
no kova resetti autto ja uus confi. Netis oli samaa juttua ettei kannata lähtee päivittään mitää jos ei tapahdu usein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751191
- 741184
- 481064
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041018- 51985
- 34747
- 49714
- 54646
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39642Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577