Kokoomus on punaporvarien puolue

Tyypillinen kokoomuksen äänestäjä on sosiaalivirkailija tuhoamassa ihmisten elämää.
7216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ilkka Kanerva ei ole homo.

Äänestä
  • Uusi Suomi nettilehti tekee samoin. Kirjoittaa otsikon joka ei vastaa sisältöä.

    Äänestä

  • Otsikko ei vastaa sisältöä kirjoitti:

    Uusi Suomi nettilehti tekee samoin. Kirjoittaa otsikon joka ei vastaa sisältöä.

    Ilmeisesti eivät ole maksaneet alan mukaisia palkkoja ja joidenkin toimittajien eläkemaksut on maksamatta. Näin kerrotaan.

    Äänestä

  • Otsikko ei vastaa sisältöä kirjoitti:

    Uusi Suomi nettilehti tekee samoin. Kirjoittaa otsikon joka ei vastaa sisältöä.

    Uusi Suomi - tyhmien virkaporvareiden lehti.

    Täysin perättömiä ja perättömoä uutisia, kuten Raimo Ilaskivi, joka vaati Mannerheimin pilkkaajien päitä pölkylle. Hän luuli, että elokuvaa vasta tehdään ja sitä rahoihtetaan. Näin pääsevät paskalehdessä läpi uutiset, joissa on täysin perätöntä tietoa.

    Uusi Suomi ei tietääkseni ole maksanut jollekin kirjoittajalleen alan mukaista palkkiota ja tästä lienee epäselvyyttä. En kuitenkaan usko, että olisivat jättäneet maksut tahallisesti maksamatta.

    Äänestä

on kokonaisvaltainen. Se sisältää myös yrittäjänä tehdyn työn yms. Vastakkainasettelun aika on ohi. Eläköön markkinatalous ja demokratia!

Äänestä

Meillä se on nähty jo vuosia,miten keskusta kohtelee vähäosaisia asukkaitaan,tahti niillä vain kiihtyy parashankkeen nimissä.Hannes Mannisen esityksestähän se aikaansaatiin,tulokset nähdään kuntavaaleissa.
Keskustalaiset liituraidat toteuttaa itseään,kuntalaisten kurjistamisessa edelleenkin.Omavastuut nousi ja lupamaksut,sekä uutena kaikille palveluille perusmaksut,keskustan esityksestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyi olkoon! kirjoitti:

Tyypillinen kokoomuksen äänestäjä on sosiaalivirkailija tuhoamassa ihmisten elämää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu