ostin pari kuukautta sitten muutaman touhun syömään valtavan kotilomäärän akvaariosta.Kaupassa sanottiin että touhut voi laittaa taistelukalan kanssa. muutama päivä sittn huomasin että ne repivät taiston pyrstöä. Olisiko ne kuitenkin jotain muita nuoliaisa?
Vastaukset 2
- fish KING
http://www.akvaariokeskus.com/ab2005/kalat/kuvat-karppi/touhunuoliainen.JPG
Ole tarkkana kuvaa tulkitessasi, jos pysty raidoitus on ummessa vähääkään voi kyseessä olla toinen laji.
Kaikilla nuoliaisilla on maine raadella ja jopa repiä toisilta kaloilta evät ja silmät jos sille päälle sattuvat, riittävä tila antaa kalalle tilaa rauhoittua ja keskittyä olennaiseen asiaan mihin se on tottunut ja näin ollen välttää toisten kalojen kiusaaminen.
Touhun akvaarion tila vaatimus, min. 130l ja miel. 4-8 parvi minimissään.
pH 5.5-7.5
C 23-26
- jos nuo sulla reirassa niin homma pitäisi olla ok, mutta...- kuitenkin
olleet verkkonuoliaisia? ne on niin saman näköisiä. kaupassakin sanoivat etteivät ole ihan 100% varmoja kun olivat niin pieniä mutta kuitenkin olivat sitä mieltä että ostamamme kalat olivat touhuja. onko mitään kotilon syöjä kalaa minkä voisi laittaa taiston kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.393998- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei298860- 77748
- 82726
- 71701
- 50655
- 37646
- 44617
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609