Kivasti oli höyrysaunassa hiihtolomailijoita.
Ainoastaan yhdellä naisella oli pyyhe ympärillä.
Muuten oli hyvää naturalismia.
Höyryä ja lämpöä sasisi olla hiukan vähemmän ja väliraudat pois.
Ainoastaan yhdellä naisella oli pyyhe ympärillä.
Muuten oli hyvää naturalismia.
Höyryä ja lämpöä sasisi olla hiukan vähemmän ja väliraudat pois.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Mukavaa kuulla hyvistä natu-tunnelmista.
LUKI: "Ainoastaan yhdellä naisella oli pyyhe ympärillä."
Ja Vapaus vastasi näin: "Mukavaa kuulla hyvistä natu-tunnelmista."
Vapaus, osoitit juuri, että pyyhkeeseen kietoutuminen sopii saunaan ja kuuluu osana mukaan naturismiin.
Lisää on pilattu kaiteilla kyttäyksen takia?
Ennen Rauhalahti oli erittäin hyvä ja viihtyisä kylpylä ja sen yhteissauna oli miellyttävä paikka jutella toisten saunojien kanssa. Siellä oli välitön tunnelma ja mukava ilmapiiri. Kävin siellä useamman kerran ennen kaiteita.
Mutta kuten todettua, niin kaikki hyvä loppuu aikanaan, kiitos vapauden kaltaisten pervojen.
Niin siis AINOASTAAN yhdellä. Etkö todellakaan tiedä mitä "ainoastaan" tarkoittaa.
Vaikka tietysti yksikin pyyhe saunassa on liikaa niin vain yksi pyyhe yhden kokonaisen saunaillan aikana on jo hyvä tulos.
Kaiteista saa syyttää VAIN ja AINOASTAAN alastomuuden vastustajia. Ne on niitä todellisia pervoja
Minä ja muut alastomuuden ystävä VASTUSTAMME henkeen ja veraan kaiteita yhteissaunoihin.
kävit siellä useamman kertaa ennen KAITEITA??? miksi ne kaiteet sai sinut lopettamaan käynnit???
OLET MAHTAVA kiitos siitä t:naturisti ystäväsi
Minä en lopettanut käyntejäni siellä kaiteiden takia, vaan yksinkertaisesti pitkän matkan takia (yli 300km). Koska lähempänäkin on kylpylöitä.
Miksi sinä vapaus/espoo peräkammari yrität puolustella teidän pervojen aikaansaannoksia noin typerillä kysymyksillä?
Ps. Poikkean varmasti taas Rauhalahden kylpylässä, kun liikun sielläpäin, KOSKA MINUA EI KAITEET HÄIRITSE.
vapaus.
Kaikki lukutaitoiset huomaavat kyllä asian.
Ps. sinä et ole koskaan ollut, etkä koskaan tule naturistiksi.
puolustus jonka olen kuullut
Todella säälittävä yritys kumota tosiasiat.
Onko sinulla todellakin kyttäyksen puolustaminen noin verissä.
Jokainen ihminen voi käydä haluamissaan kylpylöissä silloin, kun itse haluaa.
Minulla on 60 km:n päässä uimahalli, jossa on yhteissauna ja siellä ei ole mitään rautakaiteita välissä, vaan ohut naru puolivälissä. Se narukaan eoi ole häirinnyt mitenkään minua, vaan olen edelleen käynyt aina välillä uimassa ja saunomassa siellä.
Kun ei ole mitään perverssejä alastomuusharrastuksia, niin voi käydä uimassa ja saunomassa, missä itse haluaa.
aikana tuolla saunassa kävi?
Eihän ketjun aloittaja TAATUSTI ollut KOKO ILTAA saunassa pyyhkeitä laskemassa, vai luuletko tosiaan niin?
Mitenniin kaiteet olisivat ALASTOMUUDEN vastustajien aikaansaannoksia?
EIHÄN kaide ESTÄ ketään olemasta alastomana.
lähempää tiiraamaan pietä pimppiä, niinkö. Olet sairas ihminen, mee hoitoon ja ota lääkkeesi.
..ja sen yhteissaunassa kerran, ennen välikaidetta. Mennessäni saunaan siellä oli muutama mies, ei yhtään naista. Istuin sitten suomalaiseen tapaan väljimpään paikkaan (kuten kaikki muutkin tekevät esim. julkisissa kulkuneuvoissa. Katsokaa vaikka, kukaan ei istu toisen viereen ennen kuin kaikki ikkunapaikat on varattu)
Kohta sinne tulikin 2 vanhempaa naista puolestaan minun viereeni istumaan ja heti alkoi kälätys siitä kuinka olen "naisten puolella". Siis millä h**tin naisten puolella kun ei siellä mitään merkittyjä paikkoja näkynyt??
Ettei vain olisi useimmat yhteissaunat pilattu kaiteilla juuri tuon kaltaisten tiukkapipojen takia?
"Ettei vain olisi useimmat yhteissaunat pilattu kaiteilla juuri tuon kaltaisten tiukkapipojen takia?"
Kyllä se on juuri niin. Nimenomaan tiukkapipojen takia ne on pilattu.
Yleensä ne on kyllä miehiä mutta kyllä niitä tiukkapipoisia naisiakin joukkoon mahtuu.
Tällöin kaiteiden syynä on ilman muuta kyttääjien aiheuttamat häiriöt, sillä eihän tiukkapipotkaan pysty valittamaan kyttääjistä, jos niitä ei olisi.
Siispä kaiteet ovat seurausta kyttäämisestä, eikä mistään muusta.
Tiukkapipot valittaa vaikka kukaan ei kyttää mitenkään normaalista poikkavasti.
Tiukkapipot valittaa pelkän alastomuuden takia.
Näin ollen nämä alastomuusvastaiset tiukkapipot ovat YKSINÄÄN syyllisiä kaiteiden asentamiseen. Turha siitä on ketään muuta syyttää.
Kertoisitko mitenkä normaali kyttäys eroaa poikkeavasta kyttäyksestä.
Sinun mielestäsi normaali kyttäys on täysin sallittua ja ainoastaan poikkeava kyttäys on sellaista, mistä jotkut valittavat. Ne ketkä valittavat kyttäyksestä ovat sinun mielestäsi pelkästään alastomuusvastaisia tiukkapipoja.
Minun mielestäni taas kaikenlainen kyttäys on sairaalloista ja halveksittavaa. Se loukkaa toisia saunojia ja siihen pitää ehdottomasti puuttua ja on puututtukin.
Kaikki kaiteet on rakennettu kyttääjien pakkoalastomuuden vaatimisen ja julkean käytöksen takia. Kyttääjien on turha yrittää siitä ketään muuta, kuin itseään. Kun käyttäytyisi kunnolla ja ei rikkoisi saunarauhaa, niin kukaan ei valittaisi, eikä tarvittaisi rakentaa mitään kaiteita tai väliseiniä.
Sille normaalin ja poikkevan katselun rajalle on ihan turha antaa mitään tarkkoja aikarajoja tai muitakaan määreitä koska se riippuu niin paljon tilanteesta.
Normaalin tilannetajun ja järjen omaava ihminen ymmärtää ihan itsestään ilman ohjeitakin.
Katse ei ketään tapa eikä edes vahingoita joten sen puolesta voi katsella vähän pidempäänkin.
"Kun käyttäytyisi kunnolla ja ei rikkoisi saunarauhaa, niin kukaan ei valittaisi, eikä tarvittaisi rakentaa mitään kaiteita tai väliseiniä."
Et kai tosissaan luule että alastomuusvastustajat tähän tyytyisivät? Ei heidän tavoitteena ole lopettaa häiriköintiä vaan ALASTOMUUS.
Jos he oikeasti haluaisivat eroon häiriköistä heidän ratkaisumallinsa ja keinonsa niihin pääsemiseen olisivat ihan muut, mutta he haluavat eroon alastomuudesta joten he myös kannattavat alastomuusvastaisia keinoja sen tavoitteen saavuttamiseksi.
osaltaan vain kyttäämistä ja sitä kautta kaide itse asiassa lisää alastomuuden harrastamisen mahdollisuuksia.
viellä se yksi pyyhe ja välirauta pois.